Jak ulepszyć kondycję skóry? Będąc zdecydowanym na fachowe zabiegi czy korzystając z domowych sposobów?

Każda kobieta marzy o gładkiej skórze, by to osiągnąć dość często poddaje się wielu ciężkim zabiegom, które przynoszą wyniki, ale niestety na niezbyt długo.

depilator
Autor: Amy
Źródło: http://www.flickr.com

Elektryczne maszynki czy depilacja woskiem umożliwia na zażegnanie utrudnienia na kilka dni do maksymalnie 3 tygodni, a najbardziej skuteczna metoda – „zabieg depilacji laserowej” jeszcze do niedawna kojarzył nam się z koniecznością wizyty w profesjonalnych gabinetach kosmetycznych. Od jakiegoś czas zabieg depilacji laserowej możemy przeprowadzać samodzielnie w domu przy wykorzystaniu nowości, jaką jest domowy depilator laserowy. Producent, jak i znawcy przyznają, że jest to urządzenie zupełnie bezpieczne w użyciu, oczywiście pod warunkiem, iż nie mamy na depilowanych częściach ciała jakichś śladów chorób skórnych, czy też świeżej opalenizny.

Depilator laserowy działa na podstawie imitacji wiązki światła, jaka niszczy włosy wraz z cebulkami oraz mieszkami włosowymi, dzięki temu włos wypada i na długi czas skóra jest gładka (więcje informacji o peelingu). Podczas jednego zabiegu nie wszystkie mieszki w fazie aktywnej (anagen) są usunięte, by osiągnąć właściwą redukcję włosów, zalecane jest przeprowadzenie wielu zabiegów w okresie sugerowanym przez producenta. Następne zabiegi mają na celu usunięcia aktywnych mieszek, jakie nie zostały zniszczone w okresie uprzedniej sesji. Po wielokrotnym użyciu włosy odrastają zdecydowanie w wolniejszym tempie, są rzadsze oraz bardziej jasne.

Powinniśmy także zwracać uwagę, zanim zakupimy depilator, iż depilacja laserowa nie jest odpowiednia dla skóry o ciemnej karnacji, a także nie będzie przynosić efektów w przypadku białych włosów oraz siwych. Być może jednakże potrzebna jest fachowa depilacja? W takiej sytuacji najbardziej odpowiednia jest wizyta w klinika estetyczna Miracki Warszawa. Tam przeprowadzane są różne zabiegi, czyli oczywiście depilacja laserowa , ale również peeling chemiczny i tym podobne. Wszystko po to, by skóra stała się piękna, jak nigdy wcześniej. Takie zabiegi gwarantują też większą pewność niż domowe metody, przede wszystkim z tego powodu, iż są bardziej efektywne. Wyniki są bardziej wymierne, my natomiast mamy dowód, że zabieg został przeprowadzony jak najbardziej profesjonalnie.