Jak polubić temat golenia? Jakiego rodzaju akcesoriów i kosmetyków warto używać?

Jednym z bardziej nielubianych przez mężczyzn zajęć jest golenie. Na pewno wielu mężczyzn, którzy codziennie rano golą się powie, że bardzo nie lubi tego powtarzalnego zajęcia.

W części przypadków jest to sprawa podejścia, lecz również źle dobranych przyrządów i kosmetyków. Czy golenie można polubić?
skóra twarzy
Autor: Victor
Źródło: http://www.flickr.com
kosmetyka
Z pewnością można, a są o tym przekonaniu ludzie, którzy z golenia zrobili swego rodzaju rytuał. Tak naprawdę nie ma w tym nic śmiesznego, że ktoś podchodzi do tematu całkiem poważnie. Część mężczyzn, którzy cenią sobie wyczucie stylu, mają też trochę tradycyjne podejście do tematu. Tania jednorazówka już im nie wystarcza, chcą trochę jakby powrócić do czasów, gdy przyrządy do golenia były inne niż dziś, jednak były naprawdę dobre oraz służyły latami. Tego przykładem są maszynki z wymiennymi żyletkami. Możemy nawet dziś je stosować, czego potwierdzeniem jest Muhle Razor (http://facetaria.pl/muhle-maszynka-do-golenia-na-zyletki-muhle-r89-p-658.html). To wyjątkowa marka, jaka wypuszcza takie perełki na rynek. Nie można też zapominać o dobrej jakości pędzlu do nakładania piany.
A jak sytuacja przedstawia się z dzisiejszymi kosmetykami do golenia? Gdy spojrzymy na półkę, na jakiej stoją pianki do golenia (http://facetaria.pl/wyrabianie-piany-do-golenia-porady-praktyczne-facetariapl-po-31.html), to trzeba się zastanowić co zakupić. Na pewno korzystanie z nich to bardzo wygodna sprawa. Otrzymujemy bowiem od razu pianę, jaką trzeba jedynie nałożyć na twarz. Nie musimy wsmarowywać żadnych kremów, które po goleniu trzeba dobrze zmyć. Piana taka zmywa się bez problemu.
kłopoty
Autor: Darkside_sithlord [Marlon Garcia]
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli chodzi o żele do golenia, to jest również ich spory wybór.

Z pewnością są one dobrym wyborem dla osób o wrażliwej cerze, gdyż żel (http://facetaria.pl/golenie-pianki-zele-do-golenia-c-148_241.html) ma bardziej jednolitą konsystencję, która bardzo dobrze pokrywa naskórek oraz przy okazji bardziej chroni przed uszkodzeniami i często bardziej nawilża.