Jak odpowiednio dbać o skórę twarzy

Jak troszczyć się właściwie o skórę naszej twarzy? To zapytanie z pewnością bardzo często zadawane jest przez sporą część dziewczyn. Aktualnie dostanie odpowiedzi jest stosunkowo proste – istnieje wiele stron czy poradników, które podają niezbędne informacje w zakresie dbania o skórę.

bepanthen eye butelka
Autor: labormikro
Źródło: http://www.flickr.com
szklana balustrada
Autor: Vicki Burton
Źródło: http://www.flickr.com
Od czego winno się zacząć? Sporo dziewczyn myśli, że najważniejsze to dobrze zrobiony make up – jednak te, które tak uważają, mylą się. Najważniejsza jest bowiem pielęgnacja – jeżeli odpowiednio zatroszczy się o cerę twarzy, ona naprawdę się nam się odpłaci.
Właściwą pielęgnację powinnyśmy zacząć od wybrania odpowiedniego żelu do mycia naszej twarzy – oferta na rynku pełna jest żeli, jednak nie każdy będzie dla nas dobry – najlepiej zainwestować w płyny dobrej jakości – te najczęściej można kupić w aptekach lub w dobrych sklepach z kosmetykami. Najpierw trzeba określić jaki typ skóry mamy – jeśli jest wrażliwa i stosunkowo problematyczna, wówczas trzeba kupić żel dopasowany do tego typu problemów. Wśród tych najcześciej kupowanych i docenianych przez kobiety jest clarena medica – płyn do twarzy polecany przez kosmetologów i dermatologów, przeznaczony właśnie do cery problematycznej – świetny dla osób, które walczą z trądzikiem lub atopowym zapaleniem skóry. Kolejnym popularnym i zalecanym producentem kosmetyków dermatologicznych jest Vichy – niestety kosmetyki te są stosunkowo kosztowne, ich działanie jest naturalnie warte tej ceny, jednakże koszt nierzadko odstrasza potencjalne klientki. Dlatego też takie kosmetyki powinno się kupować przykładowo w okresie świątecznym kiedy są tworzone zestawy – koszt jest znacznie niższy – vichy idealia zestaw świąteczny będzie z pewnością w bardzo korzystnej cenie, a kosmetyki z tej serii są niezwykle efektywne i sprawią, iż nasza cera będzie wyglądać olśniewająco.
Pamiętajmy, iż ładna twarz to nie tylko cera – także nasze oczy mają wielkie znaczenie. Gdy wyglądają słabo – automatycznie odejmują nam blasku. Dlatego też o nie również trzeba właściwe zabdać.

Obecnie często spotykanym problemem jest suchość oczu – łatwo jest uporać się z tym problemem – wystarczy zakupić krople nawilżające – wśród tych najczęściej rekomendowanych są bepanthen eye butelka – to ważne, aby zaznaczyć, iż chcemy krople w butelce, gdyż lek ten istnieje również pod inną postacią.