Jak jeść zdrowo oraz smacznie? Jest na to odpowiedni sposób, a jego sekret skrywa się w wyborze odpowiedniego rodzaju naczyń

Naczynia żaroodporne sprawią, że przygotujesz smakowite potrawy. Są w dostępne w różnych rozmiarach i stylach, bardzo wytrzymałe. Spowodują, iż codzienne gotowanie będzie na pewno łatwiejsze. Naczynia żaroodporne są w stanie służyć również do podawania potraw, każdy tak więc znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

sprawdź tą ofertę
Autor: Le Creuset
Źródło: www.SmakProstoty.pl
Warto wiedzieć, że materiał z jakiego wytworzone jest naczynie do zapiekania ma rzeczywiście ogromne znaczenie. Żaroodporność oznacza, że potrawy jesteśmy w stanie przygotowywać w dosyć wysokich temperaturach, jednocześnie nie obawiając się o to, że garnek ulegnie zniszczeniu. Najbardziej znaczną popularnością cieszą się naczynia ceramiczne a także szklane, nie wpływają one na aromat przyrządzanych potraw. Ceramiczne naczynia żaroodporne mogą wytrzymać rzeczywiście wysokie temperatury, a w tym samym czasie nie zmieniać koloru.

Są niehigroskopijne, co znaczy, iż nie pochłaniają wody oraz pary wodnej. Potrawy tak więc nie będą przywierać do dna nawet, jak nie stosujemy tłuszczy w większych ilościach. Dania przyrządzane w brytfannach oraz garnkach z ceramiki mają swój naturalny aromat. Co istotne trzeba pamiętać o kilku sprawach. Na przykład wybierając takie naczynie ceramiczne powinniśmy sprawdzić, czy surowiec, z którego zostało wykonane, jest najlepszej jakości. Jeżeli tak, możemy być pewni, iż będzie spełniało swoje funkcje. Szklane naczynia żaroodporne powinny być zrobione z hartowanego i bezołowiowego szkła. Mogą wytrzymać temperatury od minus czterdziestu do nawet pięciuset stopni celsjusza. Są najlepsze do zapiekania, duszenia czy smażenia – garnki Chasseur.

Odwiedź naszą następną stronę. Tam zamieściliśmy ciekawe treści. Prosimy – doczytaj szczegóły. Będzie nam niezmiernie miło, jeżeli posty będą Ci się podobać.

Co ciekawe, szkło nie wchłania smaku oraz zapachu żywności, jest również znane ze swojej neutralności chemicznej. Szklane naczynia umożliwiają zaobserwować proces zapiekania, możemy więc w każdej chwili przyglądać się tworzonemu daniu. Tak zrobione potrawy można serwować na stół stół drewniany warszawa zaraz po wyjęciu z piekarnika.

Jeśli natomiast pragniemy dbać nie tylko o smak potraw, ale także o zdrowie, to naczynia żaroodporne z pewnością spełnią swoją rolę. Przy ich pomocy ciężkie, smażone potrawy bez problemu zastąpimy pieczonymi i duszonymi. To bardzo istotne, gdyż zdrowe jedzenie wpływa na nasze zdrowie oraz samopoczucie. Powinniśmy postarać się przypilnować swojej diety i zawsze robić zdrowe i pożywne potrawy.