Pieniny to rewelacyjne miejsce na odpoczynek. Odnajdziesz tu multum atrakcji i odpoczniesz od miejskiego hałasu

Nad Dunajcem nie brak miejsc interesujących pod względem kulturowym, a z cennymi zabytkami można się tu zetknąć niemal na każdym kroku. W dolinie tej ogromnej rzeki najbardziej znaczną uwagę przyciąga jednakże przyroda.

Wspaniałe Pieniny to tak naprawdę Pieniński Park Narodowy, obejmujący swym obszarem najbardziej rewelacyjne obszary tego pasma górskiego. Stworzony w 1955 roku, zaliczany jest do najchętniej odwiedzanych przez gości parków narodowych w naszym kraju. Skąd jego wyjątkowość? Pieniny to niezwykłe góry które kuszą urozmaiconym krajobrazem. Cudowne lasy i łąki, szczyty górskie i wąwozy a także największa rewelacja – przełom Dunajca – to najbardziej charakterystyczne cechy tego obszaru. Ruch turystyczny w Pieninach rozwija się bardzo dobrze od lat, a spływy Dunajcem i liczne szlaki turystyczne zachęcają turystów swym pięknem i atrakcyjnością. Turystyka jest rewelacyjnie rozwinięta, sporo jest tu miejsc noclegowych, jak domki Pieniny (przeglądaj).

las

Autor: the BRT
Źródło: http://www.flickr.com

Pieniński Park Narodowy jest wspaniałym miejscem dla wielbicieli niezwykłych roślin. Na pobliskich łąkach jesteśmy w stanie zobaczyć wiele niespotykanych gatunków kwiatów, nie brak też rewelacyjnych lasów. Największym zainteresowaniem cieszą się tu jednakowoż murawy naskalne czy rzadkie gatunki roślin wysokogórskich. Barwne motyle i owady to następna atrakcja przyrodnicza w tej części naszego kraju.

Pieniny i tereny wokół tutejszego parku narodowego są także znane z cudownej kultury i cennych zabytków.

Kliknij bez obaw ten link a zobaczysz, że w najświeższym źródle (https://malafabryczka.pl/kategoria/koraliki/135) opublikowano niesamowicie ciekawe wiadomości. One również są dające do myślenia.

To dzięki nim od lat rozwija się tu turystyka, a zaglądający tu goście na brak atrakcji nie mogą narzekać. Symbolami tego terenu są dwa zamki: w Czorsztynie oraz Niedzicy. Najlepszym miejscem do rekreacji i wypoczynku jest stworzone na Dunajcu Jezioro Czorsztyńskie, nad jakiego brzegami powstał niezwykły skansen. To Osada Turystyczna „Czorsztyn”, na teren jakiej przeniesiono zabytkowe wille oraz pensjonaty z okolicy.

Do dzisiaj służą one odwiedzającym jako miejsca na noclegi. Czasem można też trafić na atrakcyjne promocje (sprawdź je w wyszukiwarce ofert promocyjnych).

Zaciekawiły Cię wiadomości zawarte w naszym wpisie? Na pewno spodoba Ci się też dodatkowe czytanie (http://bagazowka.org/oferta/przeprowadzki-biur-i-firm-warszawa/). Nie czekaj zatem i wejdź do kolejnej witryny.

Nie brakuje tu też wypożyczalni sprzętu wodnego, co sprawia, że Pieniny stały się miejscem odpowiednim nie tylko dla piechurów, ale także dla miłośników sportów wodnych. Istotnymi punktami na mapie turystycznej Pienin są Sromowce, najlepiej poznane z flisaków czy słynnych spływów Dunajcem. Warto również zwiedzić tak istotne dla regionu miasta, jak Krościenko nad Dunajcem oraz Szczawnica. W tym ostatnim mieście powinniśmy zostać na dłużej, turystyka jest tu na wysokim poziomie, najkorzystniej wynająć Szczawnica domki letniskowe.