Gratka dla wszystkich fanów muzyki – plakaty i obrazy własnych idoli

Dla wielu ludzi niezrozumiałe, dla innych osób zupełnie naturalne. Co to jest uwielbienie dla ulubionej gwiazdy: aktora czy muzyka, jak daleko sięga granica tego uwielbienia, i czy można to traktować jako coś normalnego? Oczywiście, że tak, ale w pewnym wieku może przybrać to rozmiary niebotyczne, wręcz histerii, nieskończonego, bezkrytycznego uwielbienia. Do takiej osoby nie dochodzą racjonalne komunikaty, uda się za swoją gwiazdą wszędzie, będzie go bronić zawsze, tak jakby ta osoba była idealna.

płyty jako prezenty

Autor: Anita Hart
Źródło: http://www.flickr.com

Dla tych, którzy nie odczuwają i nigdy nie czuli takiego stanu, ukochanie na przykład takich ikon popkultury jak Elvis Presley jest, co najmniej niezrozumiałe. Ludzie wtedy traktują artystę jak istotę pozaziemską, która stoi wyżej od wszystkich, co daje jej nietypowe przywileje, bo więcej wie, widzi, czuje, więcej ma pozytywnych cech niż inni. Gdy dochodzi do wyrażania emocji tak naprawdę granice nie istnieją, można – jak w tym wypadku – bezgranicznie kochać lub zapiekle nienawidzić.

Takie ukochanie jest mocno widoczne wśród nastoletnich fanów. Czy to rock, metal lub rap plakaty i obrazy (obrazy rock) powieszone są na ścianach w ich pokojach, nieważne – czy to rock, metal, rap opaski na głowie noszą , w zeszytach widnieją teksty i zdjęcia ulubionego gwiazdora. W tematach między nimi wystęuje ciągle ukochana gwiazda. Trzeba przyznać, że najbardziej uczuciowo do tego podchodzą nastolatki.

Aktualna gwiazda – Justin Bieber, jest obiektem ich fascynacji, jest wręcz bożkiem, do którego modliłyby się, gdyby mogły.

Nie zwlekaj! odwiedź nasz oryginalny serwis i poleć go wszystkim. Wszyscy odniesiecie korzyść! To istotne, aby dowiedzieć się ciekawych rzeczy.

To nie rock, metal czy rap, ale pasy (opaska dla metala) z jego twarzą noszą. To leciutki pop, lecz gwiazdeczka zachowuje się jak rozkapryszony dzieciak, któremu przydałaby się lekcje dobrych manier. To zresztą marketing, biznes, dobrze sprzedają się, podobnie jak w rocku, metalu czy rapie, poduszki, pościele, ubrania i gadżety z jego podobizną.

Jest pełna treść (http://www.lemans.pl/), na jakiej odnajdziesz interesujące informacje, które trzeba sprawdzić. Odwiedź ją pod tym linkiem.

Można powiedzieć, młody wiek, z tego się wyrasta, ale czy na pewno? Czy przypadku Michaela Jacksona czy omawianego wcześniej Elvisa Presleya nie pokazały nam, że uwielbienie tłumów dla jakiegoś artysty nie zna granic wieku? Podobnie mogą go kochać zamożni i biedni, czarni i biali, kobiety i mężczyźni. Wychodzi na to, że mamy głęboko zakodowana potrzebę wyrażania swojego uwielbienia dlainnego człowieka, który jest niedostępny, a w jakiś sposób wyraża nasze uczucia.