Ekoprodukty – na co zwracać uwagę?

Trend na produkty ekologiczne pokazuje, że wybieramy kosmetyki i pożywienie wyższej jakości. Bez względu na to nie wszystko, co droższe i w atrakcyjnym opakowaniu jest najlepsze. Wybierając kosmetyki naturalne, należy zacząć od polecanego producenta.

Półka oznaczona informacją kosmetyki ekologiczne nie zawsze zawiera rzeczywiście to, czego nam potrzeba. Mylące mogą okazać się też opisy: naturalny krem aloesowy lubi zawierać zupełnie inne składniki. Najważniejszym krokiem wydaje się zatem wybór właściwego miejsca na zakupy.

Nie chcesz zakończyć interesującego zagadnienia na tym artykule? Zatem namawiamy do nowych – kliknij w źródło rejestrator monitoringu i przejdź na analogiczną stronę.

Poważny sklep ekologiczny zawiera zwykle towary z certyfikowanych upraw, nietestowane na zwierzętach i niezawierające konserwantów.

krem do twarzy aa

Autor: Dermedic
Źródło: Dermedic

Zwracaj uwagę na etykietę

Wszystkie istotne informacje zawiera rzecz jasna etykietka i to ona wyjaśnia tajemnice kosmetyku. Jeśli straszy cyframi, to możesz mieć pewność, że to tylko pozornie naturalny wyrób. Im więcej elementów składowych pochodzenia naturalnego, tym rzecz jasna lepiej. Najlepsze wyroby nie posiadają w swym składzie syntetycznych zapachów i nie uczulają.

Żywność ekologiczna

Warto pamiętać, że żywność niekoniecznie wskazuje na ekologiczne uprawy. W takim przypadku reguły określa Wspólnota Europejska i to ona informuje o odpowiednich certyfikatach dla upraw. Warzywa i owoce powinny być więc uprawiane na zdrowej ziemi i bez sztucznych nawozów(Warszawa swanson dong quai 530mg 100 kaps). Wybierając chociażby olej z wiesiołka, analogicznie jak w wypadku kosmetyków należy zobaczyć jego skład. Rzecz jasna wszystkie extra składniki powinny budzić podejrzenia.

W jakiej eko cenie

Powoli uczymy się, że za jakość należy zapłacić nieco więcej. Jednak w tym przypadku także nie można zbyt ufać wysokim cenom. To następny chwyt marketingowy, który opiera się właśnie na tej konsumenckiej „nowej świadomości”. Ekologiczne warzywa i kosmetyki muszą być droższe, ale nie są to produkty na tyle ekskluzywne, żeby mogli pozwolić sobie na nie jedynie najbogatsi.

Rozsądny wybór

Coraz częściej zakupy poprzedzamy poszukiwaniami na stronach www – wertujemy opinie o sklepach, wybieramy sprawdzonych producentów (Lubin biokap nutricolor ceneolokalnie). To korzystny trend, choć rzeczywiście sięgają po niego zwykle uparci i dociekliwi. Najważniejsze to nie pozwolić się oszukać cenie i opakowaniu, a w odpowiednim sklepie takiego problemu nie ma.