Czy sprzęty typowe dla ogrodu będą właściwe na taras? W jaki sposób urządzić te dwa miejsca, jakiego typu proporcje zachować?

Meble do ogrodu są nieodłączną częścią każdego ogrodu, jak i tarasu. Taras jednakże to nie to samo, co ogród, a sporo ludzi na to nie patrzy. Czy meble, które zakupujemy do ogrodu będzie pasowało także na taras?

Na rynku jest spory wybór interesujących sprzętów, szeroki asortyment meblowy w różnych cenach powoduje, że każdy klient jest w stanie sobie pozwolić na tego typu meble. Są więc sprzęty plastikowe, tanie, popularne, ale dość szybko się niszczące, meble drewniane, również często kupowane, trwalsze, szlachetne, meble wiklinowe coraz częściej wybierane. Są też inne rodzaje jak meble z rattanu czy meble metalowe. To czy konkretny typ pasuje do danego ogrodu zależy od różnych rzeczy. Jak wybrać meble na taras? Przy wyborze sprzętów na taras najważniejsze to wziąć pod uwagę architekturę domu, gdyż meble (zobacz więcej opinii pod tym łączem http://www.emmi.pl/) koniecznie powinny przy nim dobrze wyglądać.

Huśtawka ogrodowa srebrna

Autor: Praktikera
Źródło: Praktikera

Liczy się także wielkość tarasu. Na mniejsze dobrze jest wybrać mniejszych rozmiarów możliwe do złożenia krzesła i mały stolik, jeżeli mamy do zagospodarowania większą ilość miejsca to dookoła stołu o większych rozmiarach można ustawić bardziej obszerne krzesła z dużymi oparciami. Na dużym tarasie możemy także zdecydować się na leżaki, np. takie jak z Natomiast meble do ogrodu muszą pasować do stylu ogrodu. Jeżeli nasz ogród wpisuje się w styl naturalistyczny to nie decydujmy się na meble z plastiku. Tak samo, jeśli lubimy nowy styl powinniśmy zapomnieć o sprzętach żeliwnych. Do ogrodu minimalistycznego doskonale pasują meble aluminiowe, ponieważ są lekkie i nowocześniejsze. Analogicznie jak w przypadku tarasu istotna jest wielkość ogrodu. Do małego nie powinno się kupować przysadzistych foteli albo dużych rozmiarów stołu. Musimy pomyśleć o proporcjach, to one są szalenie ważne.

Meble w ogrodzie dobrze jest stawiać na twardym podłożu, gdyż na darni będą wchodzić w ziemię. Jeśli posiadamy obszerny ogród mogliybysmy urządzić go bardziej interesujący sposób. Przede wszystkim poza miejscem do siedzenia dobrze jest pomyśleć o huśtawkach. Huśtawki ogrodowe świetnie się prezentują a przy tym miło się w nich spędza czas. Jeśli mamy pociechy powinniśmy pomyśleć o specjalnych huśtawkach dla najmłodszych.