W obecnych czasach uczenie się języków innych krajów jest obowiązkowe

Zdecydowanie warto uczyć się języków obcych, choćby ze względu na fascynującą przygodę, która umożliwia nam poznanie konkretnego obszaru kulturowego, obyczaje, wierzenia, kulturę czy historię. Znajomość języków to także większa szansa na pracę na wyższym stanowisku. Według różnych, niezależnych badań wzrasta w Polsce udział ludzi mogących się pochwalić znajomością chociaż jednego języka. Wśród młodych zdecydowana większość osób umie język angielski, wśród starszych na pierwszym miejscu jest rosyjski.

książki do nauki ukraińskiego

Autor: Photocapy
Źródło: http://www.flickr.com

Wyniki te były do przewidzenia. Rosyjski był jedynym słusznym językiem za komuny. W szkołach panował niepodzielnie, wielu z tego powodu czuje teraz wstręt do Rosji . Wraz z transformacją zawitał do Polski język angielski i szybko zdobył nowe rejony. Obecnie kogo nie zapytać wśród młodych ludzi – wszyscy znają ten język, ale trzeba przyznać, że czasem wygląda to lepiej, czasem gorzej. Niemniej, dzięki tej znajomości łatwiej się nam podróżuje, poznaje nowych ludzi, posiadamy mniejsze kompleksy i czujemy się bardziej światowymi ludźmi.

Wraz z nastaniem nowego ustroju pojawiły się także inne języki (języki obce). Opróćz angielskiego najczęściej uczono niemieckiego i francuskiego. Oba te języki są bardzo przydatne, Niemcy to przecież nasz silny sąsiad, główny partner handlowy, jedna z największych gospodarek świata. Francja zaś to także silny kraj, francuski tymczasem o jeden z głównych języków Unii Europejskiej. W niektórych szkołach uczono też włoskiego i hiszpańskiego, a w obecnych czasach wróciła moda na rosyjski.

Szukasz fascynujących informacji na prezentowany temat? To świetna chwila, gdyż jest przygotowany polecany tekst, który zawiera istotne informacje na ten temat.

Teraźniejsza młodzież już nie pamięta czasów, gdy język wschodnich sąsiadów był wpychany do głów na siłę więc nie mają kompleksów, by zacząć się go uczyć.

Jedno jest pewne, nauka języków, czy to ze słowników, z rozmów, z książek czy z innych źródeł jest szalenie przydatna, jednakowoż bardzo wzbogaca . Warto nawet wyjść poza schemat i nauczyć się języka mniej znanego. Nauka języków afroazjatyckich (choć mierna dostępność pomocy naukowych: słowników i podręczników) czy nauka języka wietnamskiego (choćby podstawowych słówek ze słownika – wietnamski w Polsce) to dobry pomysł, który może zaprocentować w przyszłości.