Seriale animowane pozostają zawsze na topie

Niektórzy ludzie nie mogą żyć bez seriali. Jest to swego rodzaju zastępcza, z goła różniąca się od naszej, lecz równoległa rzeczywistość, do której z prawdziwą przyjemnością powracamy w każdej wolnej chwili. Lubimy przypatrywać się naszym ulubionym postaciom, śledzić ich życie, zastanawiać się, co też ich czeka w kolejnym sezonie. Twórcy zaś, abyśmy czasem się nie znużyli koncepcją serwują nam scenariuszowe majstersztyki, sensację, kryminał i komedię w jednym. Ostatnio, raczej nieprzypadkowo śledzenie kolenych epizodów ulubionych seriali jest pewnym stylem życia.

gry

Źródło: http://www.morguefile.com/

I nie mam na myśli seriali, którymi raczą nas nasze rodzime media. Mowa o superprodukcjach zza oceanu, takich jak „Dexter” czy „House Of Cards”, które skupiają przed telewizorami wielkie rzesze ludzi. Jaka grupa ludzi najczęściej ogląda tego typu rzeczy? Jeśli mowa o naszych polskich serialach to przedział wiekowy kształtuje się w okolicach 40-70 lat. Częściej są to kobiety, choć panowie rzadziej się do tego przyznają. Jeśli zaś chodzi o seriale amerykańskie, które mają najwięcej fanów w Internecie, to jak nietrudno zgadnąć oglądają je osoby w młodym wieku, z dużych miejscowości. Propozycja dla dzieci i dorosłych: dobre dramaty

Skąd wzięła się popularność tej formy rozrywki? zdaje się, iż pojęcie tego fenomenu kryje się w tym, o czym mówiliśmy na początku artykułu: w swego rodzaju nałogu. Za tym pojęciem przemawia szereg składowych takich jak wartka akcja, utożsamienie z bohaterami, zagadka, tajemnica, ciągła wątpliwość, co wydarzy się w następnym odcinku. Twórcy odczytują świetnie to zainteresowanie widzów i specjalnie zapętają wątek przed końcem odcinka… To z tego powodu z zapartym tchem wyczekujemy na kolejną część.

gry na konsole

Autor: jareed
Źródło: http://www.flickr.com

To sprawdza się w każdym rodzaju serialu. Świetnie sprawdzi się w serialu akcji, w serialu animowanym, serialu anime czy w serialu dramatycznym. Tak jak w tych: seriale z akcją. Mało tego, nikt z nas nie może czuć się bezpieczny będąc narażonym na tego typu techniki, bo choć zdajemy sobie z nich sprawę, to dajemy się tak nabierać, takie rzeczy sprawiają, że życie staje się bardziej emocjonujące. To tak jak z filmem, wiemy, że to tylko film, lecz przeżywamy go często z takimi emocjami, jak gdyby było to prawdziwe życie. Podobnie jest z serialami, które pocięte na części uzależniają jeszcze mocniej, wciągają i nie pozwalają choć na jakiś czas odejść.