Pomysł na aktywne wakacje

Co roku stajemy przed jednakowym problemem. Co robić w trakcie wakacji? Leżenie na plaży dla niektórych ludzi jest mało ciekawe, przede wszystkim jeśli nie przepadają za palącym słońcem. Wspinaczki górskie najczęściej są wyczerpujące, a przecież urlop powinien być momentem relaksu. Może wobec tego wypróbować coś całkiem odmiennego? Rozwiązaniem tych problemów może być jazda konna – sport łączący w sobie ruch na łonie natury, a jednocześnie dający ogromną radość oraz możliwość kontaktu z końmi – pięknymi i dumnymi zwierzętami.

łąka

Autor: PhillipC
Źródło: http://www.flickr.com/

Nauka jazdy konnej – od czego rozpocząć?

Jak się do tego zabrać? Na szczęście na dobry początek nie musimy kupować konia. Dla początkujących najlepszym pomysłem jest nauka jazdy konnej w dobrej szkole. Przy większości stadnin działają szkoły, w których zatrudnieni są doświadczeni instruktorzy. Dobry instruktor to klucz do sukcesu. Przy nim jazda konna, która może być trudniejsza niż nam się wydaje zanim wsiądziemy na konia, stanie się przyjemnością. Instruktor na pewno ułatwi nam dobór konia – takiego, który nie boi się ludzi i nie porwie się do galopu na pierwszej lekcji – i przypilnuje, by nauka była bezpieczna.

konie

Autor: Krzysztof Szustka
Źródło: Integer S.A.

Obóz jeździecki – nauka bardzo intensywna

Jeśli masz więcej wolnego niż tylko kilka godzin w tygodniu dobrze zastanowić się nad wyjazdem na obóz konny. Zazwyczaj to 14 dni efektywnego zdobywania i doskonalenia umiejętności. Od rana do wieczora jazda konna! Obóz jeździecki to również świetna okazja, by przyzwyczaić się do odpowiedniego obchodzenia ze zwierzęciem, opieki nad nim. Wiadomo, że przy okazji paru godzin lekcji co tydzień nie da się do tego stopnia zaangażować w relacje z koniem. Na takich wyjazdach także znajduje się doświadczona kadra instruktorów.

Jeżeli ciekawi Cię opisywana tematyka, to odwiedź (http://www.alpaki.pl/sprzedaz-alpak,6) pozostałe informacje na omawiany temat. Będą równie ciekawe i zostaną Ci w głowie na długo.

Są to pasjonaci, którzy, niejednokrotnie, całe życie poświęcili jeździe konnej i koniom. Warto czerpać z ich cennego doświadczenia.

Jeździectwo to wspaniały sport.

Jeśli zaciekawiły Cię artykuły przedstawione na tej stronie, to z pewnością ta propozycja (https://wingtsun-koszalin.pl/historia/) także okaże się dla Ciebie godna uwagi.

Rozbudowuje masę mięśniową, daje przyjemność obcowania z naturą. Ciepłe, wakacyjne miesiące to idealny okres, aby zacząć jeździć. Słoneczna pogoda, radosna zieleń, dające cień drzewa, bujne lasy, szerokie łąki – czy da się przyśnić sobie bardziej idealną scenerię do sportowej aktywności? A do tego jeszcze poczucie spełnienia, jaką daje okiełznanie konia i nawiązanie więzi ze zwierzęciem. Czy to nie idealny pomysł na spędzenie lata? No to – na koń!

Sprawdź propozycję Szkoły Jazdy Konnej Patataj:
Wyświetl większą mapę

Źródło: http://www.patataj.com/