Fotografia obrotowa luksusowy oraz zadowalający produkt.

Innowacyjny sposób wizualizacji umożliwiający w bardzo dokładny sposób przeanalizować nam produkt w wymiarze 3D jest to fotografia obrotowa. Przy tworzeniu tej wizualizacji należy zrealizować kilka niezbędnych kroków. Jednym z kroków jest przygotowanie odpowiedniego stanowiska.

Musi być to stanowisko, gdzie fotograf bez ograniczeń będzie mógł z każdej strony sfotografować dany produkt. Jednocześnie istotne tutaj jest dopasowanie tła. Najlepsze jest wyraźne tło, ponieważ w dalszej obróbce łatwo takowe tło jest wymienić.

3d

Autor: Philippe Put
Źródło: http://www.flickr.com

Po wymyśleniu miejsca należy we właściwysposób przyrządzić artykuł. Trzeba pamiętać, żeby żaden z części fotografowanego artykułunie był odblaskowy- metaliczny. Powoduje to bowiem odbicie fotografa lub w sytuacji stosowania lampy błyskowej następstwo biernego oświetlenia. Jak widzimy to bardzo kosztowne przedsięwzięcie, albowiem wymaga to wielu serii fotografii. Każde z wykonanych ujęć musi być właściwe, precyzyjnejak i szczegółowe. Wszelkie fotografie muszą być zrobione w tej samej trwałości. Zazwyczaj zdarza się, że ok 60-70 procent zdjęć robionychpodczas w czasietakiej sesji jest negowanych. Zazwyczaj powodem,, dlaczego takie zdjęcia (Retusz Zdjęć) są negowane jest za mała wyrazistość.

Zdarza się, że sesja produktowa dalej zwana fotografia obrotowa , z której potem zostanie zrobiona wizualizacja 3D trwa wiele godzin. Jest bardzo pracochłonne jednakże daje wiele satysfakcji po jej wykonaniu. Po zakończeniu sesji i wyborze odpowiednich ujęć jesteśmy już w połowie drogi do triumfu. Teraz bierzemy się za finalne wykonanie wizualizacji. I tutaj w zależności z jaką częstotliwością ma być wykończona wizualizacja musimy dobrać odpowiednią ilość ujęć. Zazwyczaj ilość ta przekracza kilkaset zdjęć. Sama wizualizacja wytwarzana jest przez właściwe, zawodowe programy komputerowe.

Fotograf robiący zdjęcie

Autor: Elvert Barnes
Źródło: http://www.flickr.com
Jednakże człowiek musi wszelkie dane wprowadzić do programu a co najważniejsze czuwać nad ich prawidłowością. I tutaj zbliżamy się do końca tworzenia wizualizacji 3D aranżowanej przez fotografię obrotową. Mimo wielkiego nakładu pracy w takową formę prezentacji produktów, staje się ona bardzo znana. Sprzedawcy muszą, w coraz to bardziej wymyślne sposoby zachęcać potencjalnych klientów do zakupu właśnie ich artykułów. Jednak odbiorca jest coraz bardziej wybredny.