Jakimi sposobami można zadbać o wygląd auta, podstawowe odmiany kosmetyków wykorzystywane do pielęgnowania karoserii

Zimowe i jesienne miesiące to dla pojazdów bardzo trudny okres. Niskie temperatury wpływają na zużywanie mechaniki pojazdu, z powodu dużej wilgoci i opadów także karoseria nie będzie miała prostu w tym okresie. Znacznie szybciej w takich warunkach postępuje korozja, szczególnie jeśli na drogach znajdują się używane przez drogowców środki chemiczne.

Myjnia samochodowa

Autor: EveryCarListed P
Źródło: http://www.flickr.com
Na wiosnę i w lecie karoseria również nie ma łatwo, słoneczne promienie powodują matowienie powierzchni lakieru, a ptasie odchody i owady mogą w dużym stopniu uszkodzić powłokę. Z tego też powodu kierowca, który długo będzie się chciał cieszyć ładnym wyglądem swego samochodu musi regularnie o niego dbać – doczytaj tu. Duża część czynności pielęgnacyjnych nie powinna być kosztowna ani nie zabiera wiele czasu, a jeżeli się będzie o nich pamiętać, to karoseria przez wiele lat będzie w bardzo dobrej formie. Bardzo istotne jest przy tym, żeby używać właściwe kosmetyki samochodowe, które nie będą zawierać żadnych szkodliwych dla lakieru substancji, tu trzeba być bardzo ostrożnym aby jeszcze nie pogorszyć sytuacji.

Najważniejszą rzeczą podczas pielęgnowania pojazdu są odpowiednie szampony. Ich wybór jest całkiem spory, część z nich będzie służyć tylko do mycia, inne z kolei zawierają także trochę wosku, jaki jeszcze zabezpiecza powierzchnię lakieru przed czynnikami mechanicznymi.

Interesuje Cię ten tekst? Jeżeli tak, to odwiedź źródło szkoła terapeutyczna a odkryjesz tam ciekawe informacje, które na długo zapadną Ci w pamięć.

W sklepach jest również pewna ilość szamponów do specjalnych zastosowań, używa się ich w sytuacjach, gdy zabrudzenia będą faktycznie poważne, przykładowo do mycia asfaltu.

Myjnia samochodowa

Autor: Chris F
Źródło: http://www.flickr.com
Spora część kierowców woli jednak osobno wyczyścić pojazd, a później pokryć go woskiem – do tego również służą odpowiednie preparaty, na przykład woski płynne lub tradycyjne. Bardzo istotnym sprzętem, przez wielu nieco lekceważonym, jest miękka gąbka do mycia, jeżeli będzie ona zbyt ostra to może spowodować porysowanie powierzchni lakieru.

Zajmując się całościowo karoserią pamiętać też trzeba, preparat do czyszczenia felg z pewnością przywróci blask i odpowiedni wygląd nawet bardzo zniszczonym felgom. Najważniejsze jest, żeby o pielęgnowaniu samochodu pamiętać nie raz na rok przed świętami, ale systematycznie, wtedy dłużej zachowa on odpowiedni wygląd.