Ryby – podstawowe reguły hodowlane

Kiedy decydujemy się na hodowlę rybek winniśmy zdawać sobie sprawę z tego, iż istnieje kilka nadzwyczaj ważnych reguł, którymi powinien kierować się każdy posiadacz akwarium. Warto wiedzieć na przykład, iż akwarium musi znajdować się jak najbliżej elektrycznego gniazdka, bowiem tylko wtenczas będziemy mogli podłączyć do niego wszystkie niezbędne urządzenia tj. grzałka, filtry lub też lampa .

Akwarium

Źródło: flickr.com
Dosyć dobrym pomysłem może się okazać wykorzystanie listwy, dzięki jakiej w bezproblemowy sposób będziemy mieć pod kontrolą cały nasz ekwipunek. Poza tym warto także wspomnieć o tym, iż nasze akwarium nie powinno być wystawione na działanie promieni UV, toteż ustawianie go pod oknem z całą pewnością nie będzie służyło niczemu dobremu. O ile mamy takową możliwość zdecydowanie trzeba ulokować akwarium w jak najbardziej przyćmionym miejscu naszego pomieszczenia – więcej .

Prócz tego akwarium, a przede wszystkim rybki się w nim znajdujące winny mieć zapewniony należyty spokój, dlatego lokowanie ich w pobliżu telewizora czy drzwi może okazać się dalece nieudanym a także fatalnym projektem.

Masz ochotę dowiedzieć się więcej na opisywany wątek? To bardzo dobrze, gdyż po przejściu do wpisu znajdziesz ciekawe dane, które Cię wciągną.

Nie sposób przedstawić sobie domowego akwarium bez należytej liczby rozmaitego typu roślin. Spełniają one sporo bardzo istotnych ról, acz wielu z nas zdaje się, iż mają one jedynie funkcję dekoracyjną. Tak naprawdę tymczasem ich uprawa ma nie tylko przesłanie dla wyglądu naszego akwarium, lecz również znacząco oddziałuje na jego stan a także parametry.

rybki w akwarium

Autor: Ben Baligad
Źródło: http://www.flickr.com
Przede wszystkim powinniśmy pamiętać o tym, iż roślinki wpływają na stan oraz jakość wody, mają bowiem własny udział zarówno w jej filtrowaniu jak również dotlenianiu. Poza tym wskazane jest wspomnieć o tym, iż dla wielu rodzajów ryb służą one za naturalną kryjówkę albo punkt tarła, toteż też nie może zabraknąć ich w akwarium. Poza tym powinno się wiedzieć również o tym, iż przesadna ilość roślin w małych akwariach nie jest pożądana, powinniśmy przeto wyposażać nasze akwarium z jotą rozmysłu oraz zdrowego rozsądku. Najbardziej modne odmiany roślin akwariowych to moczarka oraz kabomba wodną.Jeśli chodzi o miejsce zakupu dodatków do naszego akwarium, starczy wbić w przeglądarkę zwrot: akwarystyka morska sklep internetowy lub akwaria online.

Powiązane artykuły: