Jakie są rodzaje Internetu i jak poprawnie chronić swój komputer przed wirusami

Typów Internetu jest bardzo wiele. Obecnie możemy połączyć swój pecet z Netem na rozliczne sposoby, jakie różnią się od siebie przykładowo prędkością połączenia, kosztem lub także rozwiązaniem technicznym.

Jednym z rodzajów Netu jest połączenie przez sieć telefoniczną, jakie jest częstokroć wybieranym połączeniem przez mnóstwo postaci. Inne nierzadko wybierane rodzaje internetu to połączenie za pomocą sieci ISDN lub związanie dzięki stałym łączom. Można także wykorzystać satelitę, sieć telewizji kablowej, i także telefon komórkowy, za sprawą którego także możemy połączyć nasz komputer (drlaptop.pl/pogotowie-komputerowe) z Netem. Co więcej pośród typów Netu znajdziemy również połączenie przez sieć energetyczną.

przeglądanie internetu

Autor: Serge Kij
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli wybierzemy już właściwy dla nas typ Netu, to niewątpliwie winniśmy zastanowić się nad tym, w jaki sposób zabezpieczyć swój komputer przed prawdopodobnymi wirusami oraz znaleźć dobry program do czyszczenia. Taki program pomoże nam orzec czy w naszym pececie nie ma jakichś wirusów, jeżeli takowe zostaną odnalezione, wtenczas program dopomoże nam się ich pozbyć. Jeżeli nierzadko korzystamy z Internetu, to potrzebnie musimy prawidłowo zabezpieczyć swój komputer i czytnik kodu kreskowego przed wirusami. Niektóre z nich mogą być ogromnie groźne i zdołają sprawić przykładowo usunięcie wszelkich danych czy zepsucie dysku, a nawet dostęp do naszych haseł – na przykład bankowych. Internauci w wielu przypadkach narzekają na wirus flash player, który jest oszukańczą aplikacją przypominającą program Adobe Flash Player (więcej informacji w tym artykule).

Wirus ten w wielu przypadkach jest rozpowszechniany przez reklamy czy programy, których tak istotnie nie potrzebujemy. Ściągnięcie tego wirusa na swój komputer może sprawić naprawdę ogromne kłopoty – wirus flash player funkcjonuje faktycznie ekspresowo. Może on obserwować działania użytkownika, zmienić ustawienia wyszukiwarki i powodować wiele innych zagrożeń. Jeśli nasz pecet został zarażony tym wirusem to wnet musimy go usunąć, przykładowo za sprawą odpowiedniego programu antywirusowego.