Wszystko co chcesz dowiedzieć się na temat finansowania społecznościowego.

Wielu z was zastanawia się, czym jest termin taki jak crowdfunding. To nic innego jak odpowiednia i bardzo kreatywna forma finansowania rozmaitych projektów przez społeczności, które są z nimi w określony sposób związane. Naśladowca zachodniego pierwowzoru, polski kickstarter, czerpie ze sprawdzających się tam metod i umożliwia także naszym kraju wyszukanie niezbędnych finansów dla ludzi z pomysłem. Kreatywność jest dziś w najwyższej cenie, ale z realizacją nośnych projektów często są kłopoty.

Jakiego rodzaju projekty można wspierać?

Na świecie udało się już doprowadzić do skutku dużą liczbę projektów korzystających z takiego rodzaju finansowania. Duża część z nich to niezwykle kosztowne projekty, które do powodzenia potrzebowały nakładów rzędu kilkuset tysięcy, a nawet miliona dolarów. Jeśli jednak pomysł jest oryginalny, to nie stanowi to większego problemu. Internauci szczególnie upodobali sobie projekt konsoli do gier, działającej na bezpłatnym oprogramowaniu czy koszulę opartą na kosmicznej technologii, która reguluje ciepłotę ciała. Na wymienione przedsięwzięcia udało się zebrać jednorazowo najbardziej pokaźne kwoty pieniędzy. Wsparciem największej liczby osób cieszy się jednak muzyka i programy komputerowe. Zaskakująco wielu artystów uzyskało popularność zbierając środki finansowe na debiutancką płytę i gwarantując sobie tym samym powodzenie sprzedaży na całym świecie, z wykorzystaniem portali do finansowanie społecznościowego – idź do mojej strony . W Polsce przykładem tego rodzaju postaci jest Julia Marcell, która wyprodukowała tą metodą swoje pierwsze wydawnictwo. Później została przyjęta pod skrzydła znaczących firm fonograficznych.

To właśnie dzięki organizacji takiej jak [polski kickstarter istnieje możliwość na prędkie wyszukanie pewnych kwot na rozpoczęcie działalności dla wyjątkowo ambitnych i pełnych energii osób. Idea crowdfunding opiera się szczególnie na zbieraniu nawet drobnych wpłat przez różnych, zaciekawionych pomysłem ludzi, dzięki czemu w niedługim czasie można uzbierać określoną na dany cel sumę pieniędzy. Dzięki coraz szerszemu dostępowi do internetu możliwości są większe!

Platformy do finansowania społecznego mogą być ukierunkowane na jedną dziedzinę, przykładowo tylko na filmy, lub online streaming też posiadać charakter ogólny. Wyszukując w Internecie „crowdfunding platform” można uzyskać bardzo dużo rezultatów – np.: .