Korzystnie posiadać swoje hobby. To najbardziej korzystny sposób na ciekawe życie, to też odpowiednie, żeby przerwać szarzyznę życia

Życie nie koniecznie musi być nudne i pozbawione barw. Czasem do szczęście potrzeba bardzo mało, żeby było lepiej i znacznie bardziej ekscytująco. Czasem nasze życie zmienia się przez innych ludzi, niekiedy dzieje się tak, gdy zmieniamy pracę lub miejsce zamieszkania. Wyjazd do innego kraju również może mieć większy wpływ na nasze życie. Czasem świetnym pomysłem jest przygarnięcie jakiegoś zwierzaka: psa lub kota. Najlepszy zaś sposób jest jednocześnie najłatwiejszy i najtrudniejszy.

bieganie jako hobby

Autor: Peter Mooney
Źródło: http://www.flickr.com
Ten sposób to odszukanie naszego hobby. Czyż z jednej strony nie wydaje się banalnie proste. No bo co to, jest przecież tak dużo opcji, np. odkryj ciekawe przykłady. Zaraz jednak powstają się uzasadnione wątpliwości – jaka pasja będzie dla mnie najlepsza? No więc jak to jest? Trudno, czy łatwo? Odpowiedzi łatwej na to trudne pytanie nie ma. Najlepiej zaś poszukując hobby sprawdzić, kim jesteśmy, trzeba poznać samego siebie. Niektórym takie postawienie sprawy może się wydawać dziwaczne, bo jak to „poznać siebie”? Kto zna mnie lepiej lepiej, jak nie ja?

To oczywiście uproszczenie sprawy, gdyż całe życie poznajemy siebie i nigdy, ale to nigdy nie nie będziemy się mogli określić, że coś zrobimy, a czegoś nie. Oczywiście, dobrze, gdy znamy swoje zalety, a tym bardziej słabe, bo wtedy nasz dystans do siebie jest większy, lecz wiele osób tak naprawdę nigdy ciekawe Centrum Kreacji i Marketingu z Wrocławia nie zwraca specjalnie uwagi na inny aspekt: to, co mamy wewnątrz. A jest ono wielce bogate, nigdy zaś nie pozostaje obojętne (przykładowo lubimy zwierzęta: dla higieny psów). Mamy bowiem pewne cechy, doświadczenia, przyzwyczajenia, które wpływają na nasze decyzje, także to w zakresie hobby. Tak więc, gdy będziemy myśleć, jakie hobby jest dla nas najlepszą opcją, to pierwsze co powinniśmy zastanowić się, czy faktycznie już siebie znamy.

Dopiero, gdy odpowiedź będzie pozytywna będzie można przystąpić do pełnego wyzwań planu budowania swojej pasji. Niektórzy maja lepiej, bo hobby mają od zawsze. Może zarazili się nim we wczesnym wieku albo mają to po rodzeństwie, inni zaś muszą tego poszukiwać, a czy znajdą, to zależy od tego, czy poznają siebie odpowiednio. A jak jest z Tobą? Czy masz hobby, czy musisz ruszyć w poszukiwaniu posiadanej przez siebie osobowości?