Z jakich względów bierzemy się za tuning swojego ukochanego auta?

Podstawowym powodem, dla którego decydujemy się na tuning swojego samochodu jest chęć polepszenia jego właściwości jezdnych oraz parametrów technicznych. Ale są także właściciele samochodów, którym dodatkowo zależy także na poprawie jego wyglądu i zwiększeniu komfortu jazdy. To właśnie dlatego w przypadku tuningu mówi się albo o tuningu mechanicznym, albo o tuningu optycznym.

Tuning Audi A4 B5 może równie dobrze być mechaniczny, jak i optyczny. W tym pierwszym przypadku tuning Audi A4 B5 będzie polegał przed wszystkim na zamianie silnika – zobacz. Można zdecydować się na silnik – oleje silnikowe warszawa – autopietrzak.pl – 1,9 TDI quatro. Za sprawą tego znacznie zwiększy się moc naszego samochodu. Są także posiadacze pojazdów, którym zależy nie tylko na poprawie mocy silnika, ale również na tym, aby oszczędzać paliwo. To właśnie te osoby decydują się na eco tuning, porównaj tutaj. Wspomniany eco tuning pozwala cieszyć się większą mocą i zmniejszonym kosztem eksploatacji samochodu poprzez spadek zużycia paliwa. Tego rodzaju tuning powoduje jednocześnie, że samochód w mniejszym stopniu zanieczyszcza powietrze, gdyż przy spalaniu paliwa wydalana jest mniejsza ilość spalin.

stuningowany samochód

Autor: Farrell Small
Źródło: http://www.flickr.com

Pomiędzy tuningiem , który ma charakter mechaniczny a tym optycznym są znaczące różnice. Ten drugi według osób, które go wybierają ma poprawiać warstwę wizualną samochodu. Stąd bardzo często zamieniają oni tłumik wstawiony przez producenta samochodu na tłumik sportowy czy wymieniają felgi na alufelgi. Bardzo często niektórzy decydują się na używanie szerszych opon niż te, które muszą być stosowane zgodnie z tym, co zaleca producent. Jeśli tuning optyczny nie zostanie połączony z mechanicznym to może się okazać, że po jego przeprowadzeniu spadnie osiąg samochodu, czy też pogorszy się komfort jazdy. Nie wszystkie więc zmiany, które określane są mianem tuningu tak naprawdę przeprowadzane są w celu poprawy osiąganej prędkości czy mocy silnika.

Stawiając na tuning , który ma mieć charakter mechaniczny, powinno się zawsze jego przeprowadzenie zlecić wykwalifikowanemu fachowcowi. Jeżeli jego wybrane elementy zostaną wykonane niewłaściwie to samochód może zmniejszeniu może ulec bezpieczeństwo auta. Jeśli zamierzamy wykonać tuning auta, pamiętajmy, aby robić to z głową. Dzięki temu tuning nie jest pozbawiony sensu, a samochód nie zaczyna być niebezpieczny.