Strój snowboardzisty – podstawowe wyposażenie. Co koniecznie należy mieć?

Kostium snowboardzisty jest niesamowicie istotną kwestią. Naturalnie, możemy ubrać komfortowy, zimowy zestaw sportowy, ale istnieje prawdopodobieństwo, że zestaw ten nie będzie spełniać naszych potrzeb, a przede wszystkim – iż nie będzie się nadawał do uprawiania zimowych sportów.

Podstawę ubioru tworzą dobre spodnie snowboardowe. To do nich dopasowujemy pozostałe elementy. Po nich istotna jest kurtka, rękawice, czapka i bielizna termoaktywna. W trudniejszych warunkach, szczególnie przy zimnym wietrze, zdaje egzamin dobrze zakrycie twarzy w postaci bandany. Czy na stoki wybieramy snowboard Burton, czy wybieramy narty, swój strój warto dobrze przemyśleć.

Obecnie każdy szanujący się sklep snowboardowy ma duży wybór okryć wierzchnich, spodni czy nakryć głowy. Zanim jednak pojedziemy na zakupy, dobrze jest sprawdzić, co mamy, a które elementy z pewnością musimy uzupełnić oraz przemyśleć, czego oczekujemy od naszej garderoby. Dochodzi jeszcze kolejna kwestia – ilość sztuk odzieży. Bielizny termoaktywnej musimy mieć kilka kompletów, lecz kurtkę czy spodnie snowboardowe najczęściej 1-2. Jeden całkiem dobrze zaopatrzony sklep snowboardowy powinien zaspokoić potrzeby każdego narciarza.

Jeżeli sądzisz, że rozważana tu kwestia jest interesująca, poznaj jeszcze więcej w tym tekście (https://sofapilatesstudio.pl/pilates-cadillac/), który również proponuje zbliżone materiały.

Spodnie snowboardowe, jako podstawa ubioru każdego narciarza, w żadnym wypadku nie powinny przemakać i powinny być po prostu ciepłe.

snowboardzista w zielonej kurtce

Autor: Rene Dana
Źródło: http://www.flickr.com

Rozwiązania techniczne są naprawdę zaawansowane, spodnie szyte są z tkanin nieprzemakalnych, dobrze chroniących przed wiatrem i posiadających membranę oddychającą. Spodnie o wysokich parametrach na pewno nie przemokną na stoku, nawet w najtrudniejszych warunkach. Obecnie w sprzedaży jest sporo modeli, które wykonane są z materiałów cieniutkich i lekkich, ale dających dużo ciepła, świetnie izolujących i odpornych na uszkodzenia mechaniczne. Ważna sprawa to membrana, bo to ona pełni kluczową rolę i to jej opisu musimy szukać w parametrach odzieży narciarskiej.

Kurtka, chociaż rzadziej przemaka, również powinna mieć wysokie parametry, aby doskonale izolować od zimna, ale zapewniać też komfort i nie hamować ruchów. Kurtka z suwakami pod pachami zapewni dobrą wentylację i ochronę przed przegrzaniem w każdych warunkach pogodowych. Rękawiczki i nakrycie głowy dobrze jest kupić z ociepleniem.

To oczywiste, że najważniejszą sprawą jest to, żeby ubrać się w takie sposób, żeby żadne warunki pogodowe na stoku nas nie zaskoczyły. Czy wybieramy szlaki pod snowboard Burton, czy preferujemy narty, dobrze dobrany strój da nam wygodę i bezpieczeństwo jazdy.