Zadbana i utrwalona fryzura na pierwsze deszczowe chłody

Wysuszone ostrym promieniowaniem słonecznym włosy, niechętnie poddają się stylizacjom. Jak je czesać, aby zawsze wyglądały pięknie?

Pianki do włosów to nieoceniony kosmetyk w każdej toalecie. Ułatwiają układanie fryzury, utrwalają ją, a włosom nadają miękkość i puszystość. Dlatego warto wybierać pianki do włosów najwyższej jakości.

Czy po przeanalizowaniu opisywanego zagadnienia posiadasz pytania? Jeśli tak, to kliknij tu oraz poznaj więcej detali odnośnie publikowanej problematyki.

W przeciwieństwie do lakierów, nie sklejają ani nie przyklepują włosów. Wyróżnia je też wyjątkowa efektywność, gdyż do umocnienia fryzury wystarczy zaledwie kropla kosmetyku. W wypadku krótkich włosów będzie to kuleczka wielkości orzecha włoskiego, natomiast w przypadku długich kosmyków – kulka wielkości małej pomarańczy.

Specyfik powinniśmy równo wcierać we włosy, ale absolutnie nie w skórę na głowie. Później kosmyki powinniśmy starannie wysuszyć. Już w tym momencie możemy je ułożyć za pośrednictwem okrągłej szczotki. Po wyschnięciu włosy są gotowe do dalszej stylizacji. Pianki do włosów często wzbogacone są o specjalistyczne substancje, które chronią kosmyki przed wysoką temperaturą, dlatego też warto używać specyfiku również przed prostowaniem włosów. Taka fryzura sprawdza się przy każdej okazji, zarówno oficjalnej, jak i na uroczystym spotkaniu.

fryzury

Autor: Racoon
Źródło: Racoon

W wypadku systematycznego prostowania pasm, warto zafundować sobie sprzęt wysokiej klasy. Dostępne w polskich sklepach prostownice do włosów różni stopień chronienia pasm. Dobrze wytypować spośród nich taką, która pracuje skutecznie, ale zarazem łagodnie. Prostownice do włosów różnią się ilością dostępnych funkcji, zmienna jest też cena. Ich koszt wynosi od zaledwie trzydziestu zł aż do czterystu złotych! Bez znaczenia na to, którą kupimy, nie zapominajmy, że kosmyki potrzebują czasem odpoczynku od prostowania.

Należy zadbać także o ich dogłębne nawilżanie. Znakomicie sprawdzą się odżywcze maseczki i odżywki, warto polecić również systematyczne stosowanie olejów do włosów. Odrobina dodana do szamponu zagwarantuje pasmom miękkość i intensywny połysk.

Stosownie wybrane pianki do włosów nie tylko utrwalą stylizację, ale także będzie pielęgnować pasma. Ochroni je przed szkodliwą temperaturą w czasie stylizacji, ale też doda blasku i odżywi.