Gdzie spędzić wspaniałe wakacje nad jeziorem?

Wakacje to czas, w którym chcemy jak najbardziej zrelaksować się i pozbyć się stresu. Oczywiście każdy ma odmienne preferencje i dla jednych będzie to jednoznaczne z chodzeniem po górach czy intensywnym zwiedzaniem, dla innych natomiast idealne będzie leżenie się na plaży i pływanie.

W Polsce niemalże każdy odnajdzie coś najlepszego dla siebie. Kraj jest naprawdę różnorodny i oferuje wiele wrażeń. Jeśli preferujemy wakacje nad jeziorem, dobór miejsc jest ogromny. W jaką część Polski warto się wybrać?

jezioro

Autor: Marcin Polak
Źródło: http://www.flickr.com

Zapewne pierwszym miejscem, jakie przychodzi na myśl są Mazury, a precyzyjniej Kraina Wielkich Jezior Mazurskich. Jest to jedna z największych atrakcji turystycznych. Znajdują się tam znane jeziora, takie jak Śniardwy czy Mamry. Amatorzy żeglugi z pewnością powinni odwiedzić te miejsca. Ciekawe jeziora odnajdziemy jednak w niemal każdej części kraju. Na przykład warto wspomnieć o jeziorze Ciecz, położnym w województwie lubuskim. Jest ono bardzo czyste i głębokie, perfekcyjne do wypoczynku. Ma ono także ciekawe zabarwienie dna, które sprawia, że akwen wydaje się jeszcze piękniejszy.

Znane jezioro (sprawdź kajaki sprzedaż) w Wielkopolsce to Jezioro Dominickie w Boszkowie. Świetnie sprawdza się jako miejsce kąpieli, gdyż dno pogłębia się bardzo łagodnie. Kolejnym miejsce, w którym można spędzić cudowne wakacje nad jeziorem są oczywiście Kaszuby. Pojezierze Kaszubskie oferuje wiele jezior o rozwiniętej linii brzegowej, wiele atrakcji jednocześnie dla osób, które wolą po prostu popływać, jak i takich, które uprawiają sporty wodne. W wielu miejscach nad jeziorami, w całym kraju, można wynajmować domki, które perfekcyjnie sprawdzają się jako miejsce noclegu. Zazwyczaj domki leżą w bardzo niewielkiej odległości jeziora. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, w dodatku bukując domek odpowiednio wcześniej lub wyjeżdżając grupą, można rzeczywiście zapłacić niewiele. Istnieje również niemalże zawsze możliwość campingu, co maksymalnie obniży koszty wycieczki. Jeżeli więc lubimy nocowanie pod namiotem, jest to idealne rozwiązanie. Zobacz nowe oferty: porównaj.

Urlop to czas, na który wszyscy oczekują z ogromną niecierpliwością, dlatego też chcemy, aby były to chwile rzeczywiście udane. Wakacje nad jeziorem to świetny wybór, szczególnie gdy pogoda dopisuje przez cały czas trwania urlopu. Najważniejsze jest całkowite zrelaksowanie się i zminimalizowanie stresu. Woda, cudowne krajobrazy, interesujące lasy i plaże przy jeziorach z pewnością sprawią, że będziemy mieć świetne samopoczucie. Dodatkowo aktywność w czasie uprawiania sportów wodnych czy pływania wpłynie prawidłowo również na nasze zdrowie. Zdecydowanie warto skorzystać z takiej formy odpoczynku.