Jaki program lojalnościowy jest najlepszy

Współcześnie biznes, by zabłysnąć i zwyciężyć na rynku, potrzebuje by czerpać z dobrodziejstw nowoczesnego marketingu jakim są takie programy lojalnościowe jak np oferowane na . Nie oszukujmy się, ograna reklama w mediach to już za mało. W biegu po klienta i zdobycie jego lojalności, trzeba wyłożyć więcej czasu i środków.

Sprzedaż w XXI wieku

Źródło: flickr.com

Wsparcie sprzedaży to niezwykle ważny aspekt . Może być realizowane poprzez spotkania indywidualne z klientami, pokazy dla wielu osób bądź gwarantowaną obsługę klientów przez telefon i sieć. Wsparcie sprzedaży to fundament filozofii, która mówi, że zdobycie konsumenta to tylko początek. Później trzeba go do firmy przywiązać.

Lojalność producenta rewelacyjnie budują programy lojalnościowe. Mogą one przybierać różne modele.

Nie ma najmniejszych wątpliwości, że to jest naprawdę praktyczna oferta, dotycząca wartościowych artykułów. Poznaj ją teraz.

Najczęściej spotykane naturalnie są kupony, które nabywca dostaje po nabyciu produktów. Kiedy już uda mu się zebrać pewną ich liczbę, talony są zamieniane na towary. Co ciekawe, towar do wygrania niekoniecznie musi być funkcjonalny ani przydatny klientowi, by ten miał potrzebę jego dostania. Program lojalnościowy ma przywiązać klienta do logo, sklepu lub dobra i ustabilizować jego lojalność poprzez wrażenie brania udziału i bycia nagradzanym.

Powinniśmy zastanowić się nad tym jak zbierane będą punkty – czy będą to na przykład nalepki, pieczątki czy może kodowane na karcie punkty. Musimy naturalnie przygotować też katalog nagród. To nasza decyzja w jakiej formie – czy zwyczajnie wyłożonej w sklepie książeczki czy może w serwisie internetowym – albo może obie te formy. Przygotowanie tego rodzaju programu zależne jest od wielkości budżetu oraz pomysłu. Wiadomo, najlepiej dostosować jego formę do naszej branży – właściwie wymyślić nagrody i liczbę punktów niezbędną do zgromadzenia. Jeżeli mamy dobry dział reklamy, na pewno uda się nam takiego typu wsparcie sprzedaży odpowiednio zastosować.

To są elementy, z których zbudowany jest współczesny marketing relacji. Polega on zasadniczo na zdobyciu lojalności konsumenta i budowania solidnej relacji. Ważne staje się, aby nabywca poczuł się przydatny i ważny w działalności danego biznesu. By to osiągnąć, niezbędne jest sprzężenie zwrotne konsument-firma.

Karta na punkty

Nie licząc wypisanych poprzednio metod, najlepiej taką relację tworzy marketing w cyberprzestrzeni, a szczególnie na portalu społecznościowym Zuckerberga. Używając fanpage’y, zatrudnieni specjaliści od PR mogą nawiązać relację z konsumentami, poznać ich potrzeby i pragnienia. Umożliwia to skonstruowanie przepastnej bazy klientów i prawidłowe stargetowanie dóbr i usług oraz na bezbłędne robienie działań promocyjnych.

Jeśli nie znamy się na strategiach promocyjnych, zawsze możemy zlecić przygotowanie takiego rodzaju kampanii zewnętrznej firmie. Wtedy będziemy mieć gwarancję, że nasz program będzie przygotowany profesjonalnie i przede wszystkim odniesie planowane skutki czyli pomoże zatrzymać obecnych klientów i zyskać nowych.

Źródło: Bonus Club