Jak nauczyć się grać na gitarze?

Któż z nas, oglądając klipy lubianych zespołów nie marzył choć raz o tym, żeby umieć grać na którymś instrumencie, założyć swoją kapelę, koncertować, nagrywać płyty i prowadzić żywot rockmana? Chyba przytrafiło się to wszystkim. Wielu ludzi jednak poprzestaje na marzeniach, a przecież urzeczywistnienie chociaż części jest tak proste|! W każdym momencie możemy nauczyć się grać i przyłączyć się do amatorskiego zespołu, albo nawet utworzyć własny.

Letnie festiwale muzyczne w Portugalii

Autor: Sigma International
Źródło: Sigma International

To o czym marzą najczęściej mężczyźni to nauka gry na gitarze elektrycznej.

Zaintrygował Cię ten artykuł? Jeśli tak, to szybko sprawdź tutaj inne tego typu materiały – one również są warte zainteresowania.

Z miejsca mają obraz sceny, piszczących fanów i ich samych z fenomenalną gitarą elektryczną, na której odgrywają powalające solowe partie. Opanowanie gitary wymaga pracy. Tak naprawdę, by grać świetnie, trzeba długich miesięcy. Jeśli jednak wystarczy nam pobrzdąkanie z paroma kumplami kilka razy w tygodniu – nie musimy spędzać nie wiedzieć ilu tygodni na wprawkach.

Jeżeli marzenia o graniu zakiełkują w naszej głowie za młodych lat możemy wykorzystać najodpowiedniejszą opcję – to szkoła muzyczna Warszawa. Potrzeba naturalnie determinacji, cierpliwości i wiele ciężkiej pracy, by szkołę taką skończyć, ale jeśli mamy taką możliwość – na pewno warto. Kształcenie pod okiem muzyków najwyższej klasy przyniesie oczekiwane wyniki.

muzyka

Autor: IFF
Źródło: IFF

Zanim jednak pobiegniemy do sklepu muzycznego czy szkoły musimy podjąć jedną istotną decyzję – który instrument kupić? Dobrze jest tu poprosić o poradę, do nauczyciela muzyki lub kogoś, kto muzyką para się od jakiegoś czasu. Z pewnością wyjaśni nam wątpliwości. Na przykład – nauka gry na perkusji – wydaje się to stosunkowo proste, bo przecież co za problem walić w bębny w danej kolejności. A tak naprawdę wymaga dobrej kondycji fizycznej, niesamowitego wyczucia rytmu i umiejętności bawienia się nim. A z tego mnóstwo adeptów bębnów nie zdaje sobie sprawy. Pomyślmy zatem na czym chcemy grać, a następnie – zwyczajnie się tego nauczmy!

Źródło: Music School