Jakie mamy dobre zabiegi, które poprawiają wygląd naszego ciała? Które z nich można wymienić w tym artykule?

Czasem, aby poprawić swój wygląd dobrze jest skorzystać ze specjalistycznych zabiegów. Nie pomagają już naturalne sposoby, kremy albo inne preparaty pielęgnacyjne. Po prostu jeżeli chcielibyśmy być bardziej atrakcyjni będziemy musieli przedsięwziąć bardziej zdecydowane działania. Istnieje kilka powszechnie znanych zabiegów, tutaj omówimy kilka z nich.

Brzuch

Autor: Biomed
Źródło: IBSS BIOMED
Lifting skóry to coraz bardziej popularny sposób na pozbycie się zmarszczek,a w konsekwencji na poprawienie wyglądu Taki lifting jest najczęściej przeprowadzanym zabiegiem odmładzającym, czasami robiony jest także lifting brzucha albo piersi, jednak troszkę rzadziej. Inaczej niż w przypadku innychzabiegów nieoperacyjnych, lifting (witryna w tym temacie) wpływa na głębokie zmarszczki, większe płaty skórne, dlatego efekty utrzymują się dłużej – mniej więcej 10 lat. Zabiegi mniej inwazyjne jesteśmy zmuszeni robić częściej, nie dają w związku z tym tych samych efektów jak chirurgiczny lifting (https://dermamed.com.pl/oferta/twarz-i-glowa). Innym popularnym sposobem jest drenaż limfatyczny. To jedno z działań fizjoterapeutycznych.

Za pomocą specjalnych urządzeń poprawiane jest krążenie limfy. Ta substancja to płyn tkankowy, który wpływa do naczyń chłonnych, budujących układ naczyń limfatycznych. Takim sposobem jesteśmy w stanie przeciwdziałać różnym schorzeniom, które wynikają z obrzmień zastoinowych albo zapalnych. Tempo masażu jest bardzo wolne, to około 10-15 ruchów w minutę, zaś stosowane techniki robione są płynnie i w sposób delikatny. Zabiegi takie mogą być przeprowadzane nawet parę razy dziennie. Wiele ludzi narzeka na własny brzuch, niezbędne są wtedy Specjalistyczne zabiegi na brzuch, jak liposukcja. Jest to odsysanie tłuszczu (szczegóły zabiegu).

To zabieg chirurgiczny, polega na wpuszczeniu przez niewielkie wcięcie na skórze – o rozmiarze 3-4 milimetrów, specjalnej kaniuli, która łączy się z urządzeniem odsysającym, które robi podciśnienie. W czasie jednego zabiegu często odsysa się 2-3 litry tłuszczu. Jest to metoda niezwykle skuteczna, a do tego również bardzo inwazyjna.

Rozwiązaniem nie aż tak inwazyjnym jest lipoliza laserowa. W tym przypadku pod skórę także wprowadza się poprzez niewielkie rozcięcia kaniulę, lecz ze światłowodem, emituje ona promienie laserowe oraz niszczy komórki tłuszczu. Dzięki temu uwalniany jest tłuszcz do części międzykomórkowej. Rozbieżność między odsysaniem tłuszczu a lipolizą jest dość duża, gdyż uwolnionego w przypadku liolizy tłuszczu nie trzeba odsysać. Jest on usunięty z organizmu przez wątrobę i nerki.