Aktywności poza mieszkaniem – sposób na pozytywne spędzanie wolnego czasu

W ciągu zimy nierzadko zapominamy o dbaniu o własne zdrowie. Większość czasu przebywamy w zamkniętych wnętrzach- w domu czy w pracy. Wszak jest tyle możliwości, żeby aktywnie spędzić choćby trochę czasu, zarówno w tygodniu, jak i w weekend. Co prawda zimą może trudniej wybrać się na przejażdżkę rowerową, szczególnie ze względu na niezbyt zachęcającą temperaturę, lecz wybór jest znacznie większy.

Aktywność poza domem zimą większości z nas wiąże się przede wszystkim z nartami. Wyprawa na stok i, najczęściej, połowa dnia na śniegu, to pokaźny wysiłek, jak również duża przyjemność. Jeżeli warunki na stoku są dobre, pogoda sprzyjająca, to ciężko wyobrazić sobie lepiej wykorzystany dzień. Większe ośrodki narciarskie posiadają bardzo różne trasy, co nie pozwoli nam się nudzić przez cały dzień, a ich poziom trudności da nam okazję do wybrania tych idealnie dostosowanych do naszychaktualnych umiejętności. Walorów dodatkowych dodają przepiękne widoki, jakie rozpościerają się przed narciarzami w trakcie zjazdów w dół. Jednak również i czas spędzony na pobliskiej górce, w gronie przyjaciół, czy rodziny, to świetna forma aktywnego wypoczynku.

Czy podnoszony temat wpadł Ci w oko? Jeżeli tak, to pójdź do oferty (https://ksiazkitanie.pl/burda-czasopismo) oraz zobacz informacje, w które obfituje inny portal.

Poza samymi czysto „śnieżnymi” atrakcjami, jakie na nas czekają o tej porze roku, znajdą się też i zabawy związane z lodem. Najpopularniejszymi są z całą pewnością łyżwy. W większości miast na czas zimy tworzone są lodowiska i działają wypożyczalnie sprzętu. Możemy wyruszyć na romantyczny, acz aktywny, wypad na przejażdżkę, lub rodzinny wieczór na lodzie.

Łowienie ryb

Autor: vastateparksstaff
Źródło: http://www.flickr.com

Kiedy jednak i na to nie mamy większej ochoty, bądź nasze kości ogonowe dalej czują ostatnie wyjście , to zawsze pozostają pobliskie ścieżki, parki, aleje i inne miejsca umożliwiające nam na spacerowanie. Długi spacer spowoduje, że będziemy lepiej dotlenieni, spalimy kilka kalorii, poruszamy się, a nawet, kto wie, odkryjemy nowe miejsce w naszej okolicy.

Co, kiedy jednak spacer to za mało, a nie mamy odpowiedniego czasu czy środków na wyjazd w góry na stoki (sprawdź moje źródło)? Może warto wówczas wyciągnąć narty biegowe- podczas jazdy na popularnych „biegówkach” połączymy to co najlepsze w jeżdżeniu na nartach z intensywnym spacerowaniem. Jeżeli sami nie posiadamy sprzętu wciąż możemy wyskoczyć do wypożyczalni, czy też do sklepu- sprzęt do biegania jest stosunkowo tani, a pomoże nam dbać o regularną aktywność fizyczną i sprawi, że wyjście w teren naładuje nas pozytywną energią i uspokoi na cały tydzień.