Co musi się znaleźć w kosmetyczce każdego mężczyzny, czyli po co panowie coraz większą uwagę przykładają do swojego wyglądu?

Moda męska zmienia się nawet częściej niż damska. Do tej pory prym wiedli panowie metroseksualni. Następnie przyszła kolej na tak zwanych drwali. Obecnie coraz głośniej jest na temat facetów, którzy zainspirowali się stylem… menela. Bez względu na to, jaki z tych stylów reprezentują jedno jest pewne: wszyscy dbają o swój wygląd. Pragną być przystojni. Czasy, gdy jedynym męskim kosmetykiem był dezodorant w kulce dawno się skończyły. Czego nie może zabraknąć w kosmetyczce każdego pana? Przyjrzyjmy się temu bliżej…

Mężczyzna goli się maszynką

Autor: Christina zur Nedden
Źródło: http://www.flickr.com
Czasy szybko się zmieniają. Panowie nie zostają już w tyle za kobietami. Niektórzy nawet śmieją się, że pod względem ilośći posiadanych kosmetyków, zaczynają je wyprzedzać.

Ta oferta bon podarunkowy salon kosmetyczny jest niezwykle ciekawa i jeśli poszukujesz więcej informacji na prezentowaną tu tematykę, to odnajdziesz je tu.

Czym są męskie kosmetyki? Albo: co panowie wkładają do kosmetyczek? Przede wszystkim znajdziemy w nich żyletki derby. To podstawa. Poza tym męskie kosmetyki, a więc przybory do golenia: żel do golenia, balsam po goleniu, a także krem do twarzy i do ciała, dezodorant, a nawet piękne perfumy. Mężczyźni coraz częściej pamiętają o tym, by posiadać zadbane dłonie i stopy. Zdają sobie sprawę z tego, że brudne obgryzione paznokcie są jednym słowem ohydne. Identycznie jest ze stopami. Brzydki zapach nie jest powodem do zadowolenia. Męskie kosmetyki to teraz coś więcej niż żyletki astra a także przybory do golenia. Chociaż są one podstawą, to panowie pragną o wiele porządniej dbać o swój wygląd.

Jakim sposobem nie przesadzić z kosmetykami? Panowie mają skłonności do przesadzania. Najbardziej popularnym błędem jest używanie zbyt dużej ilości perfum. Chyba każdy zna kogoś, za kim woń ciągnie się wręcz kilometrami. Czasami wątpliwy aromat zatyka. Perfum należy używać w małych ilościach.

Zaintrygowała Cię omawiana problematyka? Przeczytaj zatem ponadto ten wiarygodny tekst (http://dermaglin.pl/pl/pozostale-produkty-dermaglin) – to też bardzo pomocne źródło informacji.

Chyba, że chcemy stać się przenośną perfumerią.

Dezodorant

Autor: Victor
Źródło: http://www.flickr.com
Kolejnym wykroczeniem jest stosowanie dezodorantu na ubranie. Nikomu nie musimy chyba tłumaczyć, że ten kosmetyk stosuje się bezpośrednio na ciało. Nie zapominajmy o tym, iż tony dezodorantu nie pomogą, jeżeli regularnie nie zażywamy kąpieli. Prawda, że mało skomplikowane? Męskie kosmetyki są dostępne w każdej drogerii. Dobierzmy je prawidłowo do naszego typu twarzy. I nie popadajmy w przesadę. Jak mówi stare powiedzenie: „Mydło i woda, najlepsza uroda”. Mężczyźni powoli uczą się, jak porządnie dbać o siebie. To dobrze, jednak ich skłonność do przesady sprawia, że jeszcze długa droga przed nimi. Jeżeli mają problem z odpowiednim doborem kosmetyków, czy przyborów do golenia, w każdej chwili mogą poradzić się pań. W końcu kto pyta, nie błądzi.