Towary oferowane w sklepach i drogeriach

Drogerie są punktami, które w swoich zasobach mają wszelkie kosmetyki, jak na przykład krem pod oczy, a także wszelkie produkty chemiczne i przemysłowe. Niektóre drogerie działają w strukturze sieci, inne samoistnie. Częściej jednak przez użytkowników odwiedzane są te niesamodzielne, szczególnie w metropoliach.

Takie sklepy oferują niekiedy oprócz towarów wymienionych wcześniej, także innego typu, zaliczyć można akcesoria do włosów lub niektóre artykuły gospodarstwa domowego. Punkty sieciowe mają również tę przewagę, że nierzadko reklamują swoją ofertę, takie jak perfumy issey miyake, w środkach masowego przekazu oraz przy użyciu gazetek i druków promocyjnych.

Preparaty
Drogerie mają w asortymencie wszelkiego rodzaju towary, służące do poprawy wyglądu, kondycji skóry, a także do powstrzymania zewnętrznych procesów starzenia. Znajdą się tam więc wyroby jak na przykład krem przeciwzmarszczkowy i inne. Często w drogeriach są one rozmieszczone według wieku, powyżej którego mają być stosowane. To może znacznie ułatwić poszukiwanie pożądanego wyrobu. Odmienną część stanowią produkty kolorowe, czyli nie służące do celów pielęgnacyjnych, a do tymczasowej poprawy wyglądu. Są one w większości przypadków ustawione według marek. Takie ustawienie także może być właściwe, ponieważ nabywca wie, jakie są jego finanse i po jaką markę jest w stanie sięgnąć, a po jaką nie. Klienci młodzi, nieposiadający dużych sum pieniędzy, w większości przypadków kupują marki tanie, a przy tym reklamujące się jako właśnie dla młodych ludzi przeznaczone. W tym dziale będą takie produkty jak szminki, cienie do powiek, maskary. W punktach sieciowych niezmienne miejsce mają produkty, które potrzebne są tylko w porze letniej. Będą to wszelkiego rodzaju emulsje, aerozole i kremy z filtrem słonecznym, którego poziom wybiera się zależnie od potrzeb danej osoby. Kosmetyki do opalania są zróżnicowane i każdy może znaleźć coś dla siebie (wyjątkowo polecamy hugo boss szary).

Pozostałe wyroby
Poza towarami, takimi jak kosmetyki wyszczuplające i inne, można znaleźć także wiele innych potrzebnych rzeczy. Istotną grupę, którą można jeszcze zaliczyć do kosmetyków, stanowią perfumy. W drogeriach oferowane są zazwyczaj zarówno ekskluzywne perfumy znanych marek (np. perfumy jpg), jak i tańsze polskie zamienniki. Inną grupą jest chemia. Są to środki czystości, produkty higieniczne. Oferowane są również akcesoria dla najmłodszych, od pieluszek aż po gotowe posiłki i czasami ubranka.