Zadbaj o bezpieczeństwo przed wyjazdem w góry

Oto one. Nareszcie nadeszły. Długo wyczekiwane, planowane i wymarzone. Pełne pięknej pogody, jezior, góry i wspaniale wypełnionego czasu. Okres wypoczynku i rozluźnienia, odejścia od rutyny i szarości. Wizytujemy nasz sprawdzony sklep górski i już czas na wyjazd. Ulubiona pora w roku – wakacje.

Sprzęt przed wyjazdem

Piękno gór

Źródło: bestoutdoorphotos.com

Destynacji letnich wycieczek jest dużo. W tym tekście przyjrzymy się uważniej jednemu z nich – górom. W naszym kraju wakacje w górach są w modzie, ale o paru rzeczach turyści mają niewielkie pojęcie.

Opublikowany tekst Ci się podoba? To odwiedź serwis bramki elektromagnetyczne, a odnajdziesz więcej podobnych informacji, które także będą ciekawe.

A właściwie o tym, o czym nie powinno się zapominać, odwiedzając sklep górski przed pieszymi wędrówkami.

Najbardziej kluczowym nabytkiem są oczywiście buty trekkingowe. W wyżyny nie należy wybierać się w adidasach, balerinkach, butach na obcasach, sandałkach czy innym, przeznaczonym tylko do spacerowania po nizinnych i nietrudnym terenie, obuwiu. Rzecz jasne jeśli chcemy się podjąć znaczniejszego zadania, niż piesze górskie włóczęgi, buty trekkingowe muszą zostać zamienione na buty wspinaczkowe. To należy powiedzieć wprost: cmentarze są wypełnione głupcami, którzy ruszyli w tatry w nieodpowiednich butach.

Niezbędne wyposażenie

Ważny jest także nabytek poręcznego i przestronnego plecaka, w którym będziemy nosić ubrania na zmianę, żywność, karimaty i inne rzeczy.

Zobacz ten interesujący tekst a jeśli fascynuje Cię więcej danych na ten temat to odkryj więcej tu (http://coraltravel.pl/wakacje/bu%C5%82garia/burgas) – znajdziesz więcej danych na to zagadnienie.

Wybierając markę, niezłym wyborem są plecaki Deuter.

W trasę powinno się wziąć sprawną komórkę z wytrzymałym akumulatorem, trochę awaryjnych baterii, latarkę, busolę i sprawdzone mapy górskich bezdroży. Fajnie jest także nieść przy sobie walkie-talkie, GPS i ważne numery do TOPR – takie akcesoria sprzedaje każdy porządny sklep turystyczny. Najczęściej nie ma czasu, by czekać na ich przylot, stąd wzięcie apteczki podróżnej może uratować życie.Pewnie nie muszę wam pisać o pożywieniu (stare dobre konserwy) oraz o zabraniu ze sobą… zdrowego rozsądku.

Jak dbać o bezpieczeństwo

Górska wyprawa

Źródło: www.citypictures.net

Jeśli już poruszamy kwestię bezpieczeństwa w górach, kilka zdań o tym temacie. Dobrze jest pamiętać o dwóch sprawach. Jedną z nich jest zadbanie o zakup ubezpieczenia. Nawet przy zachowaniu bezpieczeństwa może się nam zdarzyć wypadek. Koszty leczenia mogą być drogie i dobrze mieć to na uwadze. Po co do kłopotów ze zdrowiem dodawać problemy z pieniędzmi? Mądrzej wykupić ubezpieczenie i mieć ten problem z głowy.

Następną ważną rzeczą jest zawsze informowanie kogoś o aktualnym celu podróży danego dnia przed wyjściem na szlak. Przez to ktoś zauważy, że np. nie ma nas i zadzwoni po pomoc. W przeciwnym wypadku przez wiele dni ludzie mogą nie wiedzieć o naszym zaginięciu, a w końcu w razie wypadków szybka pomoc jest nieodzowna.

Góry są cudowne, jednakże dobrze zadbać o to, by z takiej wyprawy wrócić cało i móc opowiedzieć o niej przyjaciołom.

Źródło: szostaki.pl