Jak odpowiednio tresować czworonoga

Gdy zabieramy do siebie do mieszkania cudownego szczeniaka to, niezbyt myślimy o tym jak go wytresować. Na początku po prostu jesteśmy zadowolone z tego, że mamy szczeniaka. Oczywiście wiążą się z nim obowiązki, bo trzeba wychodzić z nim na spacer i karmić, do tego potrzebna jest spora dawka pieszczot, więc musimy się nim opiekować. Ale o normalnej tresurze nie myślimy. A, jeżeli nie chcielibyśmy, żeby, kiedy pies podrośnie wszedł nam na głowę to najlepiej zastanowić się nad tym jak wytresować psa. Nie jest to prosta sprawa, bo żeby pies rzeczywiście stał się posłuszny, to my jesteśmy zmuszeni być naprawdę konsekwentni i stanowczy.

Pies

Autor: Mano Ranjan M
Źródło: http://www.flickr.com
Nie można raz na coś psiakowi pozwalać a potem wszystkiego mu zabraniać. Ważne, żeby jednak od szczeniaka uczyć go dobrych zachowań. Wiadomo, że nie możemy wymagać od szczeniaka, by nie załatwiał się w domu. Początkowo trzeba go tego nauczyć, a żeby go tego nauczyć, musimy wychodzić z nim na podwórko parę razy w ciągu dnia. Jeżeli sami do końca nie wiemy, co zrobić, żeby porządnie wytresować psa, to warto przeczytać jakieś książki albo pooglądać programy w TV, dostaniemy wiele cennych wskazówek – warto zajrzeć tutaj.

A jeśli chcemy mieć psa wytresowanego na tip-top i to nie jedynie w najważniejszych aspektach, to warto wybrać się do szkółki treserskiej. Tam nasz pies zostanie wyszkolony a i my uzyskamy informacje w jaki sposób panować nad psem.

Pies to odpowiedzialność
Kiedy posiadamy w mieszkaniu psa, który nie reaguje na nasze komendy, wydaje nam się, że czworonóg jest po prostu krnąbrny. Jednak rzeczywistość jest taka, że niestety to my sami jesteśmy temu winni. Należy po prostu mieć świadomość jak wytresować psa. A nie każdy wie, co robić, żeby pies przysmaki dla psa prozoo w odpowiedni sposób reagował na nasze komendy. Jednak, żeby pies kości dla psa do gryzienia zaczął reagować musi poznać owe komendy – .

Nic nie dzieje się ot tak, jeżeli mowa o tresowaniu psa. Gdy mamy świadomość, że samodzielnie nie poradzimy sobie z tym zadaniem rady, to najsensowniej skorzystać z pomocy treserów. Ludzie zajmujący się tresowaniem psów są w stanie w krótkim czasie sprawić, że zwierzę będzie ułożone. Jednak gdy jesteśmy właścicielami psa powinniśmy wziąć pod uwagę, że my również będziemy musieli trochę zmienić swoje podejście do naszego psa.