Czy dbać o włosy jedynie latem?

Włosy letnią porą są silnie narażone na wpływ szkodliwych dla zdrowia substancji. Zanieczyszczone powietrze może znacząco osłabić włosy tuż nad skórą, a mocne promieniowanie uv potrafi sprawić, że będą wysuszone. Dotyczy to głównie i tak już zniszczonych?nadwyrężonej kondycji włosów rożnego rodzaju zabiegami fryzjerskimi.

letnią porą nie wystarczą zwyczajne różne szampony do włosów.

Szampony do włosów z proteinami

wella maska do włosów

Autor: Wella
Źródło: http://lokikoki.pl

Na szczęście nowoczesna technologia nie pozostaje w tyle. Niedługi czas temu opracowano specjalne szampony do włosów ,które zawierają proteiny i olejki ochronne. Te komponenty skutecznie chronią włosy przed szkodliwym oddziaływaniem.

Olejek arganowy – chroni skórę i włosy
Od niedawna modny jest olejek arganowy (argan oil). Specyfik produkowany jest z orzechów arganowych i ma w sobie dużo cennych składników odżywczych. Olejek arganowy wciera się w skórę głowy albo w końcówki włosów.

Jeśli masz ochotę zdobyć podobne dane na omawiany temat to odkryj więcej (https://www.naturalskinclinic.pl/), ponieważ znajdziesz tutaj jedynie interesujące informacje na omawiany wątek.

Jest on ogromnie bogaty w nienasycone kwasy tłuszczowe oraz witaminę E, co sprawia, że dobrze ochrania skórę głowy i włosy przed groźnym działaniem promieni słonecznych.

Szampon przeciwłupieżowy = konieczność
Osoby posiadające nieprzyjemną niedyspozycję, jaką jest łupież powinny zainwestować w dobry szampon przeciwłupieżowy. Podczas upałów, kiedy skóra głowy mocno się poci, a gruczoły łojowe wyrabiają dużo oleistej substancji, łupież powoduje dodatkowy dyskomfort. szampon przeciwłupieżowy nie tylko usunie nieprzyjemne swędzenie skóry, ale także przyczyni się do zniknięcia łupieżu i przeciwdziała jego nawrotom.

Maszynki do strzyżenia męskim sprzymierzeńcem
W szczególności rekomendowane latem przez płeć męską są maszynki do strzyżenia. Parę zwinnych czynności fryzjera powoduje, że gorąco im niestraszne. Panie nieraz decydują się życzliwie spojrzeć na degażówki, czyli nożyce do cieniowania, albo przerzedzania włosów. Przeważnie jednak, darząc szacunkiem swoje zadbane włosy, decydują się na ich wysokie upięcie. Zdarza się tak, że nie przerażają ich także maszynki do strzyżenia. Modne ostatnimi czasy stały się wzorki stworzone właśnie maszynkami na kobiecych głowach. Degażówki natomiast z reguły nie są popularne pośród panów, którzy uważają je za wyłącznie kobiecy atrybut urody.
lato, pomimo swej pięknej pogody, potrafi być niebezpieczne dla zdrowia. W szczególności podatna na niebezpieczeństwa jest skóra i włosy. Dlatego, korzystając z dobrodziejstw tej pory roku, pamiętajmy o ochronie tego, co bezcenne – naszego zdrowia.

Źródło: Lokikoki.pl