Slayer i Coma – ciekawostki

Chociaż w dzisiejszych czasach popularnych i wspaniałych jest mnóstwo grup rockowych, to Slayer jest zdecydowanie tym, który zaważył na teraźniejszości thrash metalu, a i obecnie są jedną z najchętniej wznawianych grup. Ten sławny zespół podbił publiczność swym doskonałym podejściem do muzyki i wspaniałymi albumami. Te wyjątkowo znany amerykański zespół podbił widownię swoim świetnym brzmieniem, doskonałym podejściem do muzyki i niesamowitymi tekstami.

Slayer

Autor: Florian Stangl
Źródło: http://www.flickr.com

Nie bez znaczenia jest to, że 4 z 10 albumów zdobyły status złotej płyty w Ameryce, a sam zespół wygrał dwie nagrody Grammy (przy czterech nominacjach). Utwory Slayer miały w sobie ślady hard rocka, undergroundu i aluzji do muzyki poważnej (chociażby w nazwie albumu Diabolus in Musica – jest to synonim oznaczający „tryton”, czyli charakterystyczny interwał, który w wiekach średnich był uważany za diabelski dysonans) . Zwłaszcza Slayer (pierwotnie „Wings of Fire”) jest uważany razem z „Wielką Czwórką” za pioniera także death metalu, którego elementy można odnaleźć w krążkach Hell Awaits.

Popularny i słynny Slayer jest znany z fascynującego brzmienia piosenek i nowatorskich dźwięków. Na początku odgrywał tylko rolę supportu innych zespołów i grał covery Iron Maiden, później jednak – m.in. dzięki docenieniu zespołu przez wytwórnię Metal Blade Records i opublikowaniu płyty Show No Mercy rozpoczęli karierę w metalu. Ta chwila zdecydowanie stanowiła ważny czynnik popularności zespołu Slayer, który do dziś cieszy się nadzwyczajną sławą oraz posiada niezwykłe rzesze słuchaczy na całym świecie, a daje koncerty dziś – również w Polsce. Jeszcze innych miłośników muzyki mogą zwłaszcza mocno poruszyćciekawe nowe wydania ich krążków. Tak samo ceniona Coma jest znana z fascynujących inspiracji takimi grupami, jak Led Zeppelin czy Illusion. Nie brakuje tam również oryginalnych tytułów piosenek i nowatorskich dźwięków.

Na początku odnosiło jedynie umiarkowane sukcesy (do czego aluzją jest nazwa debiutanckiego albumu Pierwsze wyjście z mroku, potem jednak – m.in. dzięki współpracy z T.Love – zaczęli karierę w polskim rocku. Z całą pewnością osobowości członków grupy stanowiły istotny źródło niebanalnego brzmienia Comy. Coma do teraz cieszy się wielką sławą ,jak również ma niezwykłe ilości fanów w całej Polsce, a w dzisiejszych czasach próbuje ich zdobyć na Zachodzie za pomocą anglojęzycznego albumu Don’t Set Your Dogs On Me. W kwestii poszczególnych nagrań wielkich muzyków doskonale może poradzić sprzedawca znakomitego, wspaniale wyposażonego portalu muzycznego. Zwyczajowo lepiej nie żałować zbyt wiele pieniędzy na wyśnione doznania słuchowe, jakie zdecydowanie zapewnia Coma .

.