Scrapbooking czyli przystrajanie fotografii w artystyczny sposób

Zdjęcia są urzekającym upamiętnieniem szczególnych momentów w naszym życiu. W dodatku ładnie zaaranżowane zdjęcia, są niczym miód na nasze serca. Techniką, z pomocą której nasze prywatne albumy będą przypominały małe dzieła sztuki jest scrapbooking. Technika ta sprawi, że kierując wzrok na kartę ze zdjęciem z wakacji zobaczymy nie jedynie zdjęcie, lecz zasuszony kwiat, który dostaliśmy od ukochanego, list z wyznaniem miłosnym, napisany z myślą o nas tego dnia… Albowiem formą przekazu jest tu nie tylko słowo, ale obraz.

Scrapbooking

Autor: Kate Coleman
Źródło: http://www.flickr.com

Chwytanie chwil w papierową ramkę trwa już ponad dwieście lat. To w Ameryce, w dalekiej przeszłości, zaczęto nadawać wspomnieniom tę zachwycającą formę – fotografie wklejone do albumów dekorowano suszoną lawendą i rumiankiem, przyprawiano kojarzony z obrazowaną chwilą bilet kolejowy, moment uchwycony na zdjęciu ilustrowano odręczną notatką lub fragmentem gazety i… the end. Przeglądanie albumów przenosiło nas więc w sentymentalną podróż wspomnień i aromatów.

Scrapbooking

Autor: Kate Coleman
Źródło: http://www.flickr.com

Dużą wartością scrapbookingu jest to, iż jesteśmy w stanie samodzielnie powoływać do życia nasze albumy nasze albumy, nie wydając przy tym ani złotówki.

Uwaga! Mamy dla Ciebie kolejny tekst – a tam ciekawa informacja (http://magazynauto.pl/uzywane/15-najlepszych-uzywanych-hybryd-malo-pala-i-sa-tanie-w-eksploatacji-zalety-wady-ceny-dane-techniczne,aid,2333) na powyższy temat. Zajrzyj obowiązkowo i życzymy przyjemnej lektury.

Czasopisma, małe przedmioty, które bez trudności zaprezentować w albumie, resztki materiałów, czyli wszystko to co wiąże się z naszą przeszłością – nie musimy na nie wydawać pieniędzy. Owszem, jeśli szukamy bardziej oryginalnych, wyszukanych dodatków możemy odwiedzić sklepy stacjonarne lub internetowe przejrzeć ofertę sklepów stacjonarnych i tych w sieci. Oferta jest tak bogata, że można stracić poczucie czasu przeglądając imponującą ilość oryginalnych dodatków, czyli barwnych papierów, pieczątek czy dziurkaczy ozdobnych.

Scrapbooking to nie tylko aranżacja zdjęć, to także technika dekorowania – nadawania zużytym lub zupełnie nie wyróżniającym się przedmiotom nowego charakteru, za pomocą scrapbookingu możemy też stworzyć drobne upominki, notatniki, zawieszki na drzwi, opakowania prezentów oraz ozdoby na wiele okazji. Cóż ucieszy bardziej obdarowaną osobę niż własnoręcznie zrobiony album ze zdjęciami?
Chwytanie zdarzeń przy użyciu niby niepozornych przedmiotów, z zatrzymaną na fotografii chwilą, może stać się wielką pasją, umożliwiającą łączenie zachowanych wspomnień z naszymi zdolnościami manualnymi.