W jaki sposób żyć bez niezapomnianych doznań?

Zawsze powtarzano nam, że pogoń za uciechami żałośnie się kończy – prowadzi do otyłości, uzależnień i chorób. Ale rezygnacja z uczty zmysłów nie leży w naszej naturze dlatego bardziej szkodzi niż pomaga. Jak wyglądałoby nasze życie bez zmysłowych doznań? Potrawy byłyby mdłe i nijakie, a węch by nie istniał. Na szczęście przyjemności istnieją, a drogi nerwowe błyskawicznie przewodzą miłe wrażenia do mózgu. Wniosek? To co lubisz, rób często, lecz z rozwagą.

perfumy

Autor: Christoff Muller
Źródło: http://www.flickr.com
Włącz ulubioną muzykę, zjedz kawałek czekolady lub kup sobie bukiet kwiatów. Już dawno udowodniono, że miłe doznania to panaceum na małe niedomagania. Na przykład gorzka czekolada obniża ciśnienie – o ile zjadasz tabliczkę tygodniowo. Czy powinna być gorzka? Tak, bo zawiera bardzo dużo ziarna kakaowego, a to w nim znajdują się cenne składniki. Co więcej, gorzka czekolada podwyższa przemianę materii, dlatego spalamy więcej kalorii – oznajmiają izraelscy uczeni.

A może czujesz się odprężona dbając o swe ciało produktami, które ofiarowała nam Matka Natura?(zobacz: Kosmetyki naturalne nie mają w swoim składzie substancji chemicznych. Obcujemy z czysta naturą. Stosując je, łączymy przyjemne z pożytecznym. Pozwolą na nowo odkryć zapachy świata, który mamy na wyciągniecie ręki.

Kosmetyki komponowane są z roślin, olejków z nasion a także owoców.

Fascynuje Cię ten tekst? Jeżeli tak, to odwiedź źródło naszyjnik dla mężczyzny a odkryjesz tam ciekawe informacje, które na długo zapadną Ci w pamięć.

Produkty mleczne, cukier trzcinowy, sok owocowy, i jajka stanowią główny skład kosmetyków naturalnych. Bywa iż, po otwarciu kremu lub balsamu do ciała nachodzi nas pokusa by chwycić za łyżeczkę i zasmakować tych smakowitości – tak pięknie i rozkosznie pachną!

A zapach odgrywa ogromną rolę w naszych chwilach słabości. Mały lniany woreczek z zasuszoną lawendą wydziela piękny zapach, a dodatkowo pozwala walczyć z bezsennością – waniliowy odpręża. Często zapach dobrej perfumy potrafi błyskawicznie wywołać uśmiech na naszej twarzy. W dzisiejszych czasach nie tylko wielcy designerzy przekonują nas do swoich najnowszych kolekcji.

Chcesz rozszerzyć swoją znajomość rzeczy z owego zakresu? Z taką ideą stworzyliśmy następny watek na nowej stronie – ciekawa informacja (https://ilustris.pl/produkty/tekstylia/poszewki-i-poduszki,2,7118) oczekuje tam na Ciebie.

Zapachy także kuszą nas limitowanymi wiosenno-letnimi kompozycjami. Autor:

Łączmy więc przyjemne z pożytecznym dbając przy tym o to by w naszym życiu nie brakowało małych przyjemności, wówczas droga do zdrowia będzie krótsza|znacznie i prostsza.