Co kryje dusza zabytkowych samochodów?

Dodge

O tym, że starodawne auta takie jak opuszczające fabryki amerykańskich fabryk takich jak Oldsmobile lub Dodge, posiadają serce, wie każdy kto choć raz mógł usiąść za ich kołkiem. Również w Polsce mają liczne grono swoich wiernych entuzjastów.

Zainteresował Cię ten komentarz ze strony (http://www.manewr.eu/kursy-prawa-jazdy/szkolenia-kategorii-a/)? Jeżeli go nie popierasz, to namawiamy do sprzeciwu. Każda debata jest przydatna.


Szczęście właściciela pojazdu z historią.
Zdarza się często, że samochód używany przez naszego pradziadka przechodzi z pokolenia na pokolenie i w końcu trafia w nasze ręce. Ze względu na fakt, że kilkanaście dekad użytkowania odbija się na karoserii oraz stanie technicznym takich samochodów, część musi zostać poddana renowacji i wymianie części lub zakupu nowych. W związku z tym w pojazdy tego typu musimy trochę włożyć pieniędzy – czasami kwoty są niewielkie, innym razem mogą przewyższyć wartości całego auta.

Słynne amerykańskie koncerny samochodowe

zabytkowy samochód

Na pewno każdy słyszał o markach samochodów takich jak Dodge czy Oldsmobile. Ta pierwsza, to firma amerykańska która została przejęta przez koncern Chrystlera. Firma Dodge powstała w XIX wieku, założyli ją bracia John Francis oraz Horace Elgin. Początkowo produkowano rowery i części samochodowe a od 1901r. z taśmy produkcyjnej wyszły pierwsze samochody. Firma i logo Dodge bardzo szybko stała się najpopularniejszą w USA, a później i na całym świecie. Także w naszym kraju dodge ma swoich wiernych entuzjastów, istotnym jest fakt, że, dodge części firmy normcar możemy bez kłopotu dostać w wyspecjalizowanych sklepach z częściami motoryzacyjnymi.

Innym popularnym amerykańskim producentem samochodów jest Oldsmobile. Jest to jedna z najstarszych marek stworzona przez Ransoma E.Oldsa w 1897r.

Jeżeli zaciekawiły Cię informacje podane na naszej stronie, to na pewno przypadną Ci do gustu również dalsze szczegóły, które opracowaliśmy w linku poniżej.

Jako pierwsze auta tej marki wyposażone były w automatyczną skrzynię biegów, a ostatni model wyprodukowany został w dwa tysiące czwartego roku. Właściciele pojazdów Oldsmobile mogą być spokojni o części do swoich zabytkowych pojazdów, ponieważ oldsmobile części firmy normcar możemy dostać w dobrze wyposażonych polskich sklepach motoryzacyjnych lub na w internecie.

Samochody zabytkowe firmy normcar są czymś istotniejszym niż tylko bezdusznym, muzealnym przedmiotem, ich niezwykły czar związany jest z historią każdego pojazdu, która często liczy sobie kilkadziesiąt lat.

Autor

Źródło: http://www.normcar.pl/