Chcesz ćwiczyć w mieszkaniu? – przeczytaj nasz informator

O ile postanowiłeś dbać o tężyznę fizyczną i zapisałeś się na siłownię, bez wątpienia wkurza cię tam parę spraw. Zazwyczaj sala jest pełna i ćwiczący przetrzymują sprzęt, więc musisz czekać cierpliwie na swoją kolej. Czasami na siłowni brakuje stanowisk, takich jak chociażby orbiterek, przez co nie nie ma możliwości zaliczania jakichś ćwiczeń.

Autor: Sport-shop.pl

Zazwyczaj właściciel siłowni puszcza ćwiczącym telewizję muzyczną, co każdemu, kto posiadać nieco smaku muzycznego będzie psuć koncentrację i skłaniać do zakładania odtwarzacza mp3. Dodatkowo niektóre siłownie posiadają dość wysokie ceny, więc lata systematycznych treningów umieją konkretnie wydrenować kieszeń.

Remedium na te wymienione kłopoty może być stworzenie prywatnej siłowni w lokum. O ile rozporządzasz metrażem oraz kasą, możesz zapomnieć o głośnej sali i komfortowo ćwiczyć we własnych czterech kątach Przedstawiamy kilka urządzeń, które powinieneś zakupić:

Autor: iStock.com

– bieżnie (bieżnie do biegania w o2market) – przydatna rzecz, kiedy na zewnątrz szaruga, a ty boisz się kataru, a zarazem chcesz zachować szczupłą sylwetkę. Warto nabyć bieżnię, która posiada szereg ciekawych programów, takich jak np. pozorowanie trudnego terenu. Tak poczujesz się, jakbyś trenował po powietrzu. Dużo opcji może też umożliwić wykonywanie skutecznych treningów spalających tkankę tłuszczową, takich jak biegi interwałowe.

– innym pomysłem na zrzucanie kilogramów może być rower stacjonarny (poradnik: rowerki treningowe – jaki wybrać). Jeśli gdy jest ciepło praktykujesz kolarstwo, zakup roweru ćwiczebnego do mieszkania jest nieodzowne, by podrasować kondycję

.

– treningowa ławeczka. Najbardziej skuteczne w rozwoju mięśni są bezdyskusyjnie serie na wolnych ciężarach, więc zakupem obowiązkowym staje się ławeczka z podtrzymywaczami oraz sztanga z ciężarami.

– sztangielki} – jeszcze jedna nieodzowna rzecz w prywatnej siłowni, konieczne do trenowania wielu części ciała. Polecamy typy do własnoręcznie składania.

– drążek – umieść go nad progiem. Ważny sprzęt do efektywnego ćwiczenia mięśni pleców.

Źródło: