Najpopularniejsze konsole oraz gry na PS3 i Xbox 360

Aktualnie popularne są gry na PS3, gry na xbox 360 lub – mniej znane – gry na 3DS. Konsole oraz urządzenia przenośnie wyparły już zwyczajne gry planszowe. Od pewnego czasu trwa konflikt o to, która konsola jest najbardziej zaawansowana. Konsole do gier wideo marki Sony, a więc Playstation 3 oraz firmy Microsoft, to jest Xbox 360 oferują tzw. exclusivy, czyli gry przeznaczone wyłącznie na jedną z platform. Konsole mają możliwość dołączania dodatków|akcesoriów, jakim jest Kinect dla Xboxa lub Move do playstation.

Preferencje graczy ulegają zmianie

Produkujący konsole prześcigają się w poszukiwaniu nowych opcji. Na celu mają danie graczom najlepszej rozrywki. Szczególnym popytem cieszą się gry na PS3 jak i gry na 3DS. Stale unowocześniane są wszelakie funkcje, w które wyposażone są konsole oraz Xbox. Gry, które wykorzystują proponowane na rynku dodatki, wymagają naprawdę konkretnych pokładów energii i nierzadko wysiłku fizycznego. Można w ten sposób połączyć dwie formy spędzania wolnego czasu – sport oraz przyjemność wynikającą z grania. Konsole mają za zadanie głównie budzić radość z gry, czyli pełnić funkcję rozrywkową.

Dzisiejsze możliwości konsoli

Blackgames.pl - konsole

Źródło: Blackgames.pl

Bez trudu możliwe jest, by pod różne konsole podłączyć klawiaturę, myszkę czy dysk twardy i swobodnie korzystać z Internetu, komunikatora lub oglądać filmy. Dla użytkowników mobilnych konsoli, którym gry na PS3 lub gry na 3DS sprawiają przyjemność zarówno w drodze, w szkole jak i w jakimkolwiek środku lokomocji, Nintendo przygotowało i dokładnie przedstawiło w ofercie konsole 3DS.odnośnik do witryny (szczegółowe informacje)Wyposażone są w ekran, który umożliwia oglądanie obrazu w grafice 3D, potrzeby zakładania specjalnych okularów.

Więcej możliwości oraz komfortu gry

Konsole Nintendo są przenośne, dlatego – podobnie jak inne konsole (link do sklepu) – wymagają naładowanej baterii. Jest to jedno z ograniczeń, na jakie można się natknąć użytkując konsole zasilacza. Jak każdy mobilny sprzęt, konsole uzupełniane są o wiele wartościowych funkcji, m.in. w WiFi, odtwarzacz muzyki czy aparat z dwiema soczewkami, z możliwością wykonywania fotografii w jakości 3D. Ponadto producent proponuje niemało ciekawych gier znanych z dotychczasowych konsoli. Rynek gier komputerowych to jeden z najdynamiczniej rozwijającychsię segmentów rozrywki. Dzięki rozmaitym efektom Playstation 3 oraz gry na PS3 stają się coraz bardziej prawdziwe, natomiast użytkownik ma szansę wcielić się w swojego idola w wirtualnym świecie.