Gry specjalnie dla najmłodszych

Jeszcze niedawno temu dzieci po szkole rzucały plecaki pod biurko i leciały na dwór. Do mieszkania trzeba ich było zawlekać siłą. To właśnie poza nim działy się najfajniejsze historie. Można było zbudować domek na drzewie albo pobawić się w ganianego. Chłopcy całymi dniami kopali w piłkę, a dziewczynki bawiły się w piaskownicy. Dzieciaki dosłownie błagały opiekunów o jeszcze jedną godzinkę na dworze.

Zabawa na śniegu

Autor: Bird&Co Sp. z.o.o.
Źródło: Bird&Co Sp. z.o.o.
Te czasy jednakże przeminęły. Światem dzieciaków zawładnął komputer. To przecież przed nim tracą cały swój czas po szkole. Przesiadują całymi godzinami w pokoju, gdy w tym czasie na podwórku taka cudowna wiosna. To kolejna z przyczyn problemów z kręgosłupem, a także otyłości wśród dzieci. Brak ruchu oraz świeżego powietrza negatywnie odbija się na ich zdrowiu. Dzieci są słabe i marudne. Niełatwo jednak je odciąć od ulubionych rozrywek. Czy znajdzie się na to jakiś magiczny sposób?

Jeśli już posiadamy w mieszkaniu wielbiciela wszelkich nowości technicznych możemy zainwestować w dobre konsole do gier . Ktoś mógłby powiedzieć, że wszakże to nic nie zmienia, Dziecko wciąż będzie koczowało w mieszkaniu i gapiło się w ekran. Tymczasem, ostatnie gry xbox 360 to coś zupełnie innego. Wystarczy tylko rozeznać się w temacie, a na pewno będziemy mogli wybrać gry, które nie tylko dostarczą naszemu dziecku rozrywki, ale też wpłyną na jego rozwój.

W sklepach jest dostępnych mnóstwo ciekawych i przede wszystkim bezpiecznych gier. Kształtują one wyobraźnię, strategiczne myślenie oraz spryt. Mamy do wyboru typowe ps3 gry przygodowe lub też zupełnie inne. Czasem należy coś zbudować. Bardzo modne są gry sportowe, takie jak na przykład legendarna już Fifa.

Na topie są obecnie interaktywne konsole, które rejestrują jakikolwiek ruch. Dosyć już nudy. Jesteśmy nieodłączną częścią historii, przez co wczuwamy się we wszystkie przygody jeszcze mocniej. Doskonałym pomysłem jest granie wspólnie z dziećmi. Dzięki temu posiadamy kontrolę nad tym, w co w rzeczywistości nasze dziecko gra. Można mu też pomóc, jeżeli sobie nie radzi z jakimś etapem. Poza tym, to wspaniała zabawa, dlatego warto przeżyć to całą rodziną.