Nie marnuj czasu na marne filmy

kino

Autor: Jeff Karpala
Film to bardzo popularna forma rozrywki, osiągalna dla każdego od ponad wieku. Od kiedy bracia Lumiere rozsławili swój wynalazek określany kinematografem, ruszające się obrazy zyskały sobie wielką sławę. Trudno się dziwić, bo to bodaj najlepiej przyswajalna wizja świata stworzona przez inną osobę.

Jeśli opublikowane tutaj wiadomości są według Ciebie niebanalne, kliknij ten link, ponieważ w danym serwisie też przeczytasz coś ciekawego.

Literaturę czyta się dość mozolnie i niezbyt często są tak lekkostrawne, jak większość produkcji filmowych; muzyka zaś nie daje nacieszyć niczym wzroku.

Film daje i to, i to, a dodatkowo w łatwy sposób przedstawia to, co wyobrażał sobie autor scenariusza, nie pozostawiając miejsc na żadne niedomówienia. Dzisiejsze produkcje są kolorowe, wzbogacone niesamowitymi animacjami, a dźwięk bywa zrealizowany w sposób, który, przy przy pomocy sali kinowej bądź kina domowego, po prostu wciska w fotel.

To tyczy się dobrych filmów, bo rzecz jasna jest też wiele nieudanych. Zanim więc wybierzemy się do kina oddać kilkanaście czy kilkadziesiąt złotych na film, który może się nam po prostu nie podobać, dobrze jest zobaczyć kilka jego recenzji. Teoretycznie jest to jak najbardziej obiektywny opis tego, o czym opowiada produkcja i jakie emocje potrafi wywołać w oglądającym. Człowiek jest jednak tylko człowiekiem i tworząc recenzję w ten czy inny sposób podpiera się swoim gustem i doświadczeniami, toteż kilka recenzji tego samego filmu może się znacznie różnić. Słusznie jest zobaczyć kilka samodzielnych portali na temat najnowszych produkcji filmowych, gdzie dziennikarze opisują świeże wrażenia z pobytu w sali kinowej, lub fora maniaków filmów, gdzie również znajdziemy wiele ocen – nie zawsze rzetelnych, ale zwykle dość szczerych. Recenzje filmowe są stosunkowo przydatne w doborze repertuaru, z którym widz pragnąłby się zapoznać.

Oczywiście poza oceną obrazu: dobry, niedobry, ważne jest dla oglądającego coś jeszcze. Bo jeden lubi komedie, a drugi horrory. Nie zawsze sam tytuł filmu mówi, co zobaczymy na ekranie w sali kina, dlatego chociaż pobieżnie dobrze spojrzeć, o czym jest dana produkcja. Najbardziej lubianym gatunkiem filmowym, który nie zawiedzie większości widzów, są filmy przygodowe. Twórcy tego typu produkcji bardzo dbają o to, by w filmie pojawiały się sceny wesołe, smutne i takie, które zwyczajnie mają za zadanie przytłoczyć oglądającego i sprawić, żeby podobało mu się to, co ma przed oczami.