Pielęgnacja oczka wodnego

Projekt ogrodu to masa pracy, a jeżeli w centralnym punkcie umieścimy oczko wodne, musimy o nie zadbać. To naprawdę dekoracja, zwłaszcza jeśli zadbamy o odpowiednie rośliny. O czym trzeba wiedzieć, mając swój miniaturowy staw przy domu?

Oczko wodne jest głównie dekoracją ogrodu dla fanów zwierząt i roślinek wodnych. Żeby faktycznie można było się nim zachwycać i pokazywać najbliższym, należy o nie zadbać. Pielęgnacja i napowietrzanie oczka muszą odbywać się systematycznie, stąd też warto zatroszczyć się o własną obowiązkowość.

Akwarium

Autor: sxc.hu
Źródło: sxc.hu

Czysta wodaBardzo ważne, żeby sprawdzać parametry wody odpowiednimi urządzeniami ze sklepów z akcesoriami akwarystycznymi. Najważniejsza jest czystość wody w oczku, więc tak ważny jest skuteczny filtr. Należy go regularnie czyścić, chociażby pod bieżącą wodą. Warto jednak uwzględnić, że bakterie, zgromadzone na nim są niezbędne, dlatego nie możemy zbyt dokładnie wyczyścić filtru. Jeśli zaniedbamy ten proces, trzeba zmienić wodę w stawie, chociaż częściowo. Napowietrzanie także jest istotne, przydadzą się więc pompy wodne i fontanny. Latem uzupełniajmy wodę, która wyparuje.

Glon to wróg

akwarium

Źródło: flickr.com

Kiedy jest ciepło i słonecznie, mogą pojawić się glony. Szkodzą nie tylko estetyce, ale głównie mieszkańcom oczka.

Następna strona, która zawiera wiadomości na ten temat da Ci możliwość, by pogłębić wiedzę. To ważne, zatem idź tutaj eventroom i wyczytaj sporo treści.

Należy więc regularnie je wyławiać samodzielnie. Oczywiście dobrze pomóc sobie narzędziami do tego przeznaczonymi lub zwyczajnymi narzędziami ogrodowymi. Małe glony trzeba raczej wyłowić specjalnymi sieciami. Nie należy stosować chemikaliów, szczególnie, jeśli w stawie pływają. Więcej na temat oczka wodnego i akcesoriów jest tu:

Ryby i rośliny – dbaj o nie!Nie wymaga wyjaśnień to, że trzeba zadbać o zwierzęta z oczka wodnego. Odpowiednia woda, oczyszczanie z glonów – łączą się z tym bezwzględnie. Ryby musimy codziennie dokarmiać i poznać ich zachowania. Dziwny objaw należy zbadać. Rośliny natomiast trzeba regularnie przycinać i czasami nawozić, gdy nie rozwijają się. Gdy jednak są zbyt duże, koniecznie trzeba je rozsadzać. Nawozy i pokarmy dla rybek powinniśmy wybierać jedynie z pewnych źródeł.