Jak skutecznie dbać o własne włosy? Wszystko zależy od tego, czy masz włosy przetłuszczające się czy też kręcone – każde z nich potrzebują innej pielęgnacji

Niemal każda kobieta świetnie zdaje sobie sprawę z tego, jak wielce istotne jest, aby odpowiednio dbać o swoje włosy. Często nie zdajemy sobie z tego w ogóle sprawy, jednak włosy są niezwykle podatne na wszystkie zmiany i bardzo szybko można na nich zauważyć wszystkie niekorzystne sytuacje w naszym życiu. Nic więc dziwnego, że producenci kosmetyków do włosów praktycznie prześcigają się w wymyślaniu nowych technologii, które pozwolą na jeszcze bardziej efektywną ochronę włosów.

Jeśli chcesz odpowiednio zadbać o swoje włosy, wtedy zdecydowanie powinnaś na początek zastanowić się, z jakim rodzajem włosów masz do czynienia. Każdy typ włosów wymaga bowiem trochę innej pielęgnacji, a co za tym idzie – również innych kosmetyków. Nie wchodzi właściwie w grę zatem wypadek, kiedy w jednym domu wszyscy członkowie rodziny korzystają z tego samego szamponu. Dla jednej osoby właściwy będzie dla przykładu szampon do włosów kręconych, jednakże inna osoba już nie do końca będzie zadowolona z jego oddziaływania na włosy.

szampony do włosów

Autor: Sten Dueland
Źródło: http://www.flickr.com

Niezwykle istotne jest, aby określić, czy ma się włosy (poznaj promocję na szampon do włosów bez chemii sklep siberica) zwyczajne, suche czy też przetłuszczające się. Zwykle można to stosunkowo łatwo zaobserwować, jeżeli jednak masz jakiekolwiek wątpliwości, wówczas możesz zapytać o to własnego fryzjera. Takie osoby widziały już tysiące różnych typów włosów i bez wątpliwości potrafią sprawnie określić, z jakim typem włosów mają w danym przypadku do czynienia (czytaj w tym temacie).

Drugą nader ważną sprawą jest to, jakich dokładnie kosmetyków wymagają Twoje włosy. Oczywiście między innymi powinnaś unikać wszelkich kosmetyków mających w swoim składzie sztuczne dodatki – co do zasady, im bardziej prosty skład danego specyfiku, tym lepiej dla Twoich włosów. Jeżeli nie znasz się na składach kosmetyków, wówczas możesz zapytać o to własnego fryzjera. On bez wątpienia będzie w stanie coś Ci poradzić – przykładowo kosmetyki Loreal, które dzisiaj są chyba najczęściej polecane przez profesjonalistów (zobacz). Jeżeli chcesz sama wybrać najbardziej właściwe dla Ciebie specyfiki, wtedy możesz poszukać informacji na temat ich składu w internecie. Na dodatek, w niektórych sklepach internetowych możesz dostać składniki to samodzielnego wyrobukosmetyków do włosów. Jeśli chcesz mieć gwarancję, że w Twoim szamponie są wyłącznie naturalne składniki, wówczas zdecydowanie będzie to trafiony pomysł.