W jaki sposób uzyskać olśniewającą fryzurę w domowym zaciszu?

Podczas pierwszego spotkania z drugim człowiekiem intuicyjnie oceniamy jego wygląd. Jednakże nie tylko nowo poznani znajomi krytykują naszą aparycję. W sklepie, na spacerze – wszędzie jest mnóstwo uważnych gapiów. Obiektami, które głównie przykuwają wzrok jest schludny strój oraz fryzura. O ile ubranie to bardziej kwestia upodobań, o tyle fryzurę najczęściej powierzamy fryzjerom.

wella maska do włosów

Autor: Wella
Źródło: http://lokikoki.pl

Zdarza się że za spore pieniądze. Co jeżeli chcemy we własnym domu zadbać o swoje włosy? Najpierw niezbędne będzie zakupienie kilku akcesoriów. Mężczyźni z reguły w sprawach upiększania mają łatwiej.

Jeśli ciekawi Cię ciąg dalszy art beuty tego tematu zapraszamy do następnego artykułu, który przygotowaliśmy dla Ciebie pod poniższym linkiem. Tam rozproszymy wszelkie Twoje niepewności.

Tutaj największym problemem jest wybór odpowiedniej maszynki do strzyżenia. Można wybrać zwykły model tylko do skracania włosów lub takie które pozwalają na formowanie dodatkowych wzorów na włosach. Rozbudowane modele wyposażone są w trymery do likwidowania i przycinania włosów z okolic twarzy i uszu. Dla kobiet wybór jest znacznie większy. O ile samo przycinanie oraz ścinanie włosów przez wzgląd na różnorodność fryzur może być dość skomplikowane do wykonania samodzielnie, o tyle różnorodne zabiegi pielęgnacyjne albo koloryzacje możemy przeprowadzić już same. Przede wszystkim trzeba zadbać o dobrą kondycję własnych włosów. Wtedy wszelkie zabiegi będą łatwiejsze a same włosy mocniejsze. Odpowiednim nawykiem jest stosowanie odżywek lub masek na włosy. Możemy też sięgnąć do źródła i zastosować kurację intensywną. Argan oil na bardzo dobrze działa na włosy, cerę oraz paznokcie i zazwyczaj jest komponentem kosmetyków pielęgnujących. Warto go mieć i razie konieczności stosować.  kobieta zmienną jest. Najłatwiej wyrazić to przez zmianę fryzury. Dlatego tak powszechne są różne farby koloryzujące. Bardzo popularne pasemka czy baleyage możemy wykonać same, trzeba tylko mieć grzebień do pasemek. Umożliwi on szybko wybrać pojedyncze pasma włosów i nałożyć na nie farbę. Kobiety preferujące jeden kolor kupują farby długotrwałe np. Goldwell Colorance albo zmywalne np. marka Wella Touch. Nowoczesne linie kosmetyków do koloryzacji są bezpieczne oraz nie niszczą włosów. Firmy oferują bogaty wybór odcieni oraz naturalny wygląd fryzury. Pozostaje jeszcze jeden problem. Kobiety z kręconymi włosami marzą o prostych, a kobiety bez loków robią wszystko aby takie uzyskać. Tu na szczęście też jest odpowiedni sprzęt do działania. Odpowiednia prostownica do włosów zadziała z mocnymi lokami natomiast lokówka wyczaruje piękne loki. Do tego tylko odpowiedni lakier i przez cały dzień możemy cieszyć się piękną fryzurą.

Źródło: Lokikoki.pl