Kosmetyki naturalne

Starając się dbać o skórę, zwykle decydujemy się na kupno polecanych w perfumeriach wyjątkowo drogich produktów kosmetycznych. Świetnie zareklamowane, zamykane w pięknych pudełkach firmowe kosmetyki, uruchamiają w konsumentkach w pewien sposób magiczne myślenie na temat tego, że kupują coś wyjątkowego.

Autor: NANTES.PL

Niewiele jednak ludzi czyta skład kremu, a nawet gdy próbują, oznaczenia są zwykle tak zagmatwane, że umieszczona na nich informacja jest bezwartościowa dla osoby która nie ma merytorycznej wiedzy. Na tym głównie bazuje reklama w dziedzinach kosmetyki, a zdecydowanie każdy musi się orientować, że domowe oczyszczanie twarzy, czy ukręcenie tak samo działającego kremu jak te sprzedawane w drogeriach, nie jest bardzo trudne.

Tanie kosmetyki uzyskane w domu, to nie tylko oszczędność, ale także wielka satysfakcja dla każdego. Wystarczy zaledwie odszukać w sieci receptury na emulsje, które będą odpowiadały potrzebom naszego naskórka, a potem znaleźć dobry sklep z półproduktami biochemicznymi i olejami i ekstraktami z roślin. Forum tematyczne jest bardzo dobrym wsparciem w tej dziedzinie, a także skarbnicą przydatnych wskazówek. Odnajdziemy tam również metody na domowe kremy dobre na jesień, jak i receptury produktów do pielęgnowania włosów.

Zwalcz typowe oznaki starzenia

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Kobiety które wybierają tylko naturalne artykuły i jednocześnie nie chcą rezygnować z make up-u, powinny świetnie poznać już kosmetyki mineralne. Są sporządzane bez środków chemicznych, co sprawia,że naturalnie są przyjaźniejsze dla naskórka. Nie są to tanie kosmetyki, jednak ich ochronne aspekty, są proporcjonalnie -bardzo wartościowe. Mogą być używane przez wszystkich, nawet gdy mamy skórę bardzo delikatną. Kosmetyki mineralne posiadają też właściwości antyalergiczne, co ogólnie stawia je o klasę wyżej, niż produkty przetworzone tradycyjny sposób, często powodujące podrażnienia.

Ekologia w każdym wariancie jest dobra. Kosmetyki produkowane bez chemicznego przetwarzania i nieposiadające w składzie składników konserwujących, są zdecydowanie zdrowsze dla skóry – warto o tym pamiętać zanim następny raz złapiemy się w sidła marketingu.

Źródło: http://dbam-o-siebie.pl/