Ostrożność na jednośladzie

Zanim zadecyduje się o kupnie idealnego gatunku motocyklu, należy skupić uwagę na bezpieczeństwo jazdy. Posiadacze motocykla powinni natomiast nadzorować stan techniczny swojego wehikułu i kupić specjalistyczny ubiór. Nie powinno wyobrażać sobie przede wszystkim podróżowania bez kasku motocyklowego, który w razie niebezpieczeństwa broni naszą czaszkę przed urazami, osłabiając upadek i minimalizuje obciążenie głowy gwałtownym uderzeniem.

Autor: źródło: www.polimalo.com

W motocyklach wkomponowane są także poduszki powietrze bądź pionierskie pasy (sprawdź: oznakowanie magazynów) bezpieczeństwa. Można nabyć także kamizelkę bądź kombinezon motocyklowy z poduszką powietrzną, która wprawiana w ruch jest natychmiastowo pociągnięciem za linkę spiralną – jej funkcją jest zabezpieczenie tułowiu, bioder, pleców, szyi, a przede wszystkim kręgosłupa kierowcy jednośladu. Należy pamiętać, że wybrany kombinezon motocyklowy powinien ściśle przylegać do ciała. Jeśli trudno nam kupić taki kombinezon, można zamówić sobie specjalistyczny na miarę.

Absolutnym kryterium bezpieczeństwa na motocyklu jest specjalistyczna odzież motocyklowa, która nie tylko może ograniczyć siłę nagłego zdarzenia, ale i chroni przed obtarciami i ciężkimi ranami całe nasze ciało. Podczas niebezpieczeństwabądź upadku, zagrożone są przede wszystkim kończyny motocyklisty. Latem rekomendowane jest również korzystanie z odzieży motocyklowej, która zabezpiecza nas także przed bólami reumatycznymi bądź przeziębieniem. Materiał stroju motocyklowego powinien nie być podatny na tarcia, musi być hartowny, zatem zazwyczaj są to skóra (sprawdź ofertę dotyczącą produktu: preparat do czyszczenia skóry w samochodzie) bądź tekstylia.

Dobre rękawice motocyklowe nie mogą przepuszczać wiatru, a jednocześnie, zarazem pozwalając oddychać skórze. Wskazane jest pomyśleć także o kupnie wodoszczelnych rękawic motocyklowych. Natomiast najlepsze kurtki motocyklowe to takie, które nie przeszkadzają w wykonywaniu naszych ruchów, zarazem są spajaniem bezpieczeństwa i użyteczności. Kurtki motocyklowe powinny być w szczególności nieprzemakalne. Właściwie dobrane spodnie motocyklowe stanowią zakończenie strój kierowcy jednośladu. Spodnie motocyklowe akuratnie leżące, z regulowanymi wentylatorami oraz z fragmentami odblaskowymi czy też ochraniacze na biodrach, zapewniają bezpieczeństwo i wygodę jazdy. Pamiętać jednak należy, iż mimo że odzież motocyklowa stanowi podstawę, najważniejsze są rozwaga i unikanie brawury przez motocyklistę. Nie można być też zbyt zarozumiałym, warto mieć oczy dookoła głowy.

Źródło: