Jeżeli znudziła nam się mocna kawa o poranku, to z pewnością znajdziemy mnóstwo napojów, które ją z łatwością zastąpią

Dawniej najpowszechniejszym napojem na początek dnia była kawa. Aktualnie bardzo często zastępujemy ją najróżniejszymi napojami, które także posiadają właściwości stymulujące i są bardzo zdrowe.

Od kilku lat bardzo modna stała się tak zwana zielona kawa. Jest to zwykła kawa, która nie była poddana procesowi palenia. Jest zatem ona naturalnym i ekologicznym napojem. Wielu ludzi twierdzi, iż posiada ona też własności odchudzające – . Warto jednak pamiętać, iż czarodziejskie preparaty nie istnieją. Jeśli nawet zielona kawa przyspiesza metabolizm, to nie sprawi ona, iż nieoczekiwanie zyskamy idealną figurę. Wymagana jest jeszcze właściwa dieta i ćwiczenia fizyczne. Zielona kawa jest więc dobra jedynie wtedy, jeśli pasuje nam jej smak.

Autor: Bruno Roots
Następną bardzo popularną substancją, która zastępuje kawę jest guarana.

Masz jeszcze minutę? Jeśli tak, to namawiamy Cię do kolejnej strony, na której wyszukasz szczegółowe wpisy – najedź na link reklama toruń.

Ta południowoamerykańska roślina zawiera ponoć więcej kofeiny niż ziarna kawy oraz nie powoduje nerwowości. Bardzo często stosuje się ją w przypadku zmęczenia fizycznego oraz psychicznego – [www]. Mnóstwo osób twierdzi, że jest dobra również na bóle głowy i problemy z pamięcią. Nie każdy wie, ale guarana bywa też używana do produkcji specjalnego typu piwa i chleba. Odnajdziemy ją w wielu drinkach energetycznych. Można ją również przyjmować jako suplement diety oraz jako środek wspomagający odchudzanie. Nie można jednak przekraczać zalecanych dawek dobowych.

Jeśli zatem kawa trochę nam spowszedniała lub chcemy spróbować czegoś nowego, to bez problemu odnajdziemy rozmaite napoje, które nam ją zastąpią oraz będą świetnie smakowały.