ASG, czyli nowy sposób na spędzanie wolnych chwil poza domem

Zarówno młodzi chłopcy, jak i dojrzali panowie praktycznie od zawsze interesowali się tematyką militarną, z bronią na czele. Młodzi chłopcy lubią na przykład zabawę w wojnę, używając wówczas sztucznych pistoletów lub chociażby patyków udających broń. Dojrzali mężczyźni najczęściej posiadają własne oszczędności, które mogą przeznaczyć na ciekawe spędzanie wolnego czasu.

air soft gun

Autor: Mad House Photography
Źródło: http://www.flickr.com
Jakiś czas temu bardzo modny był paintball – zabawa polegająca na strzelaniu do siebie ze specjalnej broni na naboje z farbą w środku. Gry tego rodzaju zwykle miały miejsce w lesie lub w pobliżu zrujnowanych, opuszczonych budynków. Jednak strzelanie takimi kulkami niejednokrotnie skutkuje dużym bólem u trafionego przeciwnika, a sprzęt do tej zabawy jest stosunkowo drogi. Pewien czas temu powstała alternatywa dla paintballa, będąca do tego gratką dla wszystkich fanów militariów. Chodzi mianowicie o air soft gun, czyli repliki autentycznej broni, stosowane do rozrywki.


Broń wykorzystywana w ASG

Wymienione repliki broni to przede wszystkim pistolety, ale także karabiny i pozostałe. W ostatnim czasie zdołano nawet skonstruować replikę granatu. Broń tego rodzaju ma w pierwszej kolejności gwarantować bezpieczeństwo biorącym udział w grze i nie powodować groźnych zranień. Dla ochrony uczestnicy zaopatrzeni są w specjalne okulary lub maski na twarz. Takie pistolety najczęściej posiadają mechanizm na sprężone powietrze, wprawiający w ruch nabój. Nabojami są z kolei plastikowe kulki o średnicy

militaria

Autor: 狐☯忠 ❂ Fidelis
Źródło: http://www.flickr.com

kilku centymetrów, w przeciwieństwie do naboi paintballowych puste w środku.

Właściwe otoczenie i klimat

W zabawie z użyciem replik broni chodzi w pierwszej kolejności o oddanie specyficznego nastroju. Najczęściej więc uczestnicy odtwarzają wydarzenia z czasów wojen, dbając o wierność szczegółom. Do tego rodzaju detali zaliczać się będą chociażby elementy ubioru pojedynczych uczestników. Broń również może być wykonana z większą lub mniejszą dokładnością. Oczywiście modele bardziej podobne do prawdziwej broni są znacznie bardziej kosztowne od pozostałych. Wielu miłośników takiej zabawy jednak jest w stanie przeznaczyć na to nawet bardzo duże sumy.

Omawiany tekst, który na tej podstronie proponujemy, jest bardzo emocjonujący, ale warto ponadto przeczytać uzupełniające informacje – więcej pod wskazanym adresem (http://waterfun.pl/).

Dzięki temu podczas zabawy można się poczuć jak na prawdziwej wojnie.