Parę przydatnych informacji na temat codziennej pielęgnacji paznokci u rąk i nóg.

Paznokcie wraz z dłońmi stanowią pewnego rodzaju wizytówkę, świadczącą o tym, jaki ktoś ma stan swojego zdrowia i jak podchodzi do dbania o siebie. Między innymi z takiego powodu, że są praktycznie przez cały czas widoczne, oprócz zimy, kiedy się chodzi w rękawiczkach.

skóra - malowidło

Autor: WorldSkills UK
Źródło: http://www.flickr.com
Dlatego też warto zadbać o to, żeby były one w dobrym stanie, a wbrew pozorom kilka dolegliwości może je dopaść.

Zachwyca Cię tego rodzaju problematyka? Jeżeli tak, to zobacz polecane info (http://www.zdrowe-jelita.com/badania/) pokrewnych postów, gdyż one z pewnością także są godne Twojej uwagi.

Dużo z nich będzie doskonale widoczna po dokładniejszym przyjrzeniu się ich wyglądowi, jeżeli się więc zobaczy jakieś niepokojące objawy, to należy od razu reagować i zająć się leczeniem. Niektóre problemy z paznokciami będą wynikać nie bezpośrednio z czynników wiążących się z nimi, lecz z całym ciałem. Dlatego też dobra pielęgnacja paznokci powinna być przeprowadzana kompleksowo, trzeba zadbać o ich wygląd, ale też stan całego organizmu.

Jednym z częstszych problemów, występujących głównie u kobiet, jest rozdwajanie paznokci (zobacz jak regenerować paznokcie). Przeważnie przyczyną tych objawów jest nieodpowiednia pielęgnacja i niedobory witamin, dlatego też kuracja powinna być przeprowadzona na każdej z tych płaszczyzn. W diecie znaleźć się muszą niezbędne witaminy oraz białko oraz cynk, jeśli się nie będzie w stanie dostarczyć ich przy zwykłym odżywianiu, to warto sięgnąć po odpowiednie preparaty. Dużym problemem dla paznokci są grzyby, jakie złapać jest bardzo łatwo, a walka z nimi będzie przeważnie długa i kłopotliwa ((sprawdź szczegóły)).

Jeśli zobaczy się dziwne przebarwienia i plamy, to trzeba się wybrać do specjalisty. On przeprowadzi niezbędne badania i w razie potrzeby przekaże, jak pozbyć się grzybicy paznokci (leczenie grzybicy paznokci) i jak o nie w odpowiedni sposób dbać.