Zastosowanie oleju kokosowego oraz babki płesznik

Kokosowy olej znalazł zastosowanie jako specyfik kosmetyczny a także spożywczy. W tym pierwszym przypadku, aplikowany zewnętrznie, jest doskonały w postaci maseczek, szamponu do włosów, oliwek do ciała i maści.

olej kokosowy biooil

Autor: swimboy1
Olej kokosowy Biooil posiada duże działanie nawilżające jak też jest uniwersalnie stosowany w kosmetyce: to właśnie dzięki niemu włosy robią się mięciutkie, błyszczące jak też mocne, hartuje cebulki włosów, może efektywnie wspierać kurację przeciwłupieżową i minimalizować łuszczenie skóry, zwiększa nawilżenie skóry i zapobiega rozdwajaniu końcówek włosa – czytaj całość tutaj. Ze względu na konsystencję olej jest idealny do smarowania chleba, zastąpi masełko w pieczeniu.

Ciekawa wiadomość? Jeżeli tak myślisz, ponadto wejdź na ten link – odnajdziesz o wiele więcej w ofercie, która dotyczy rozważanej tutaj problematyki.

Jest on wytrzymały na wysokie temperatury i w przeciwieństwie do innych tłoczonych na zimno olejów jest doskonały do smażenia. Jego aromat nada potrawom wyszukanego orientalnego smaczku.

Babka płesznik i jajowata zaś to roślinka, jaka ma działanie podobne do siemienia lnianego – dopomaga uregulować pracę jelit. Oprócz tego osłabia objawy hemoroidów, reguluje poziom cukru w krwi u ludzi z cukrzycą typu 2 i łagodzi przejawy łuszczycy oraz trądziku różowatego. Ponadto pomaga wyszczupleć i jest bezpieczna dla kobiet w ciąży. Nasionka babki płesznik ułatwiają wypróżnianie, ponieważ po kontakcie z wodą wyzwalają śluz oraz tworzą żel ułatwiający przesuwanie mas zalegających w jelitach. Dlatego też poleca się je stosować pomocniczo w kuracji okresowych zatwardzeń. W trakcie wykorzystywania nasion babki płesznik zalecane jest picie znacznej ilości płynów (najlepiej wody).

Dodatkowo babkę płesznik możesz stosować przy hemoroidach. Babka płesznik nie tylko unormuje pracę jelit, lecz także złagodzi bóle oraz świąd i obniży krwotoki.