Zadbany mężczyzna

Kosmetyków określonych specjalnie dla panów jest w marketach coraz to więcej. Nie zawsze jednak mężczyźni umieją wybrać właściwe kosmetyki dla siebie.
Mnogość kosmetyków określonych specjalnie dla mężczyzn częstokroć stwarza problemy: panowie kiepsko się znają na przeróżnych Kremach.

Warto jednakże zadbać, by na półeczce w toalecie znalazło się chociaż kilka najistotniejszych kosmetyków męskich, które umożliwią prawidłową pielęgnację i pomogą zaradzić najczęściej występującym kłopotom urodowym. Powszednia walka z zarostem naraża skórę na podrażnienia. Skutkiem tego istotne, aby żel zawierały składniki, które podziałają kojąco, przykładowo aloes. Po nałożeniu kosmetyku powinniśmy sekundę odczekać, by zdążył on zmiękczyć zarost, wówczas jest mniejsze ryzyko podrażnienia. Zaś po goleniu – zastosować balsamy po goleniu (link referencyjny) czy mleczko, które mają również własności odkażające i łagodzące.
Wella

Panowie najczęściej myją buzię mydłem – jedynie wówczas odnoszą wrażenie, że skóra jest gruntownie oczyszczona. Niestety, mydło posiada odczyn zasadowy, a skóra kwasowy – po umyciu pH cery rośnie oraz powiększa się przepuszczalność powłoki rogowej. Następstwem tego będzie nasilona ucieczka wody ze skóry, co daje uczucie pieczenia. Należy kupować takowe zestawy kosmetyków męskich (-> więcej), które obejmują pianki do mycia twarzy.

Jeżeli ciekawią Cię opisywane w niniejszym materiale tematy i chcesz przeczytać większą ilość informacji na tego typu temat – kliknij tu glinki kosmetyczne sklep.

Co jeszcze powinno znaleźć się w kosmetyczce czystego faceta?

Odpowiedni dezodorant to absolutnie elementarny kosmetyk. Dla osób pocących się dość intensywnie a także tych, jakim wyjątkowo zależy na zachowaniu świeżego wyglądu, najlepsze będą antyperspiranty. Ważną rzeczą jest również przybornik do paznokci (kliknij to).