Kilka słów o naczyniach do piwa

Zdaje się, że najukochańszym napojem Polaków jest piwo. Czasem sięgamy po mocniejsze trunki, ale to piwo nieodłącznie kojarzy nam się z meczem, ze spokojnym wieczorem przed TV czy też wypadem ze znajomymi do pubu.

Kucharka

Autor: DC Central Kitchen
Źródło: http://www.flickr.com

Piwo niesłusznie uznawane jest za gorszy alkohol niż whisky (zobacz: blended scotch whisky) czy winiaki. To wyjątkowo niesprawiedliwe. Owszem, dżentelmeni przesiadujący całe dnie na ławkach pod blokami z reguły piją piwo i to takie najgorszej jakości i najtańsze, lecz to o niczym nie świadczy. Warto jest pamiętać, iż piwo to wielki asortyment przeróżnych typów, jakie czasem osiągają zawrotne ceny. By ten napój przestał być uznawany za gorszy, warto zadbać o to, by estetycznie go serwować, tak, jak inne napoje alkoholowe. Jeżeli więc mamy ochotę na piwo, dobrze zaopatrywać się w szklanki do piwa – . To nie są zwykłe szklanki, to specjalistyczne szkło, które wykonywane jest właśnie do tego rodzaju alkoholu. Zależnie od tego, jaki typ chcemy smakować, należy wybrać właściwe naczynia. Inne szklanki do piwa używane będą w wypadku piwa ciemnego, inne gdy będziemy pić niepasteryzowane. To ma ogromne znaczenie dla wielbicieli tego trunku, oprócz tego to celebrowanie picia piwa dodaje mu prestiżu i stawia w odpowiednim miejscu, obok brandy czy wina.

Ostatnimi czasy za sprawą licznych programów o tematyce kulinarnej o wiele zastanawiamy się nad tym, co spożywamy oraz pijemy. Także więcej uwagi poświęcamy przygotowaniu posiłków oraz ich serwowaniu – stosujemy stworzone do tego naczynia, troszczymy się o każdy szczegół. Dlatego pokale pokale cieszą się tak ogromnym wzięciem.

Większość ludzi uważa, iż picie piwa prosto z butelki jest niekulturalne i stara się go unikać. By napić się piwa sięgamy najczęściej po specjalne pokale, jakie da się zakupić niemalże w każdym sklepie oferującym artykuły wyposażenia domu.