Zależy ci na szybkim przyroście mięśni? Potrzebny ci odpowiedni plan treningowy

Większość mężczyzn marzy o wysportowanej sylwetce. Nawet, gdy o tym nie mówią, chcą mieć większe mięśnie, jakimi mogliby oszołomić wybrankę swojego serca, gdy bez wstydu rozebraliby się na plaży. Niestety w wielu sytuacjach prościej jest zgubić zbędne kilogramy, niż wyrzeźbić ładne ciało. Pomóc może odpowiedni plan treningu na siłowni.

tutaj

Autor: 2014uknz
Źródło: http://www.flickr.com
Taki plan musi być ułożony przez profesjonalnego trenera, jaki dostosuje zestaw ćwiczeń do rodzaju naszej postury – kliknij tu. Jedni bowiem mają drobniejszą budowę i ciężko im zwiększyć masę, inni z kolei momentalnie łapią tłuszcz, zatem powinni zatroszczyć się również o ćwiczenia aerobowe, by móc go spalić. Jednakże jest kilka fundamentalnych zasad treningowych, jakie odnoszą się do wszystkich.

Najistotniejsze jest rozgrzanie ciała, bez którego nie powinieneś dźwigać ciężarów, w przeciwnej sytuacji możesz nadwyrężyć mięśnie oraz załatwić sobie parę dni bądź tygodni przerwy, na czym Twoja postura na pewno nie zyska. Po drugie należy działać systematycznie. Nie można odpuszczać treningów z racji gorszego samopoczucia czy zwyczajnego lenistwa. Należy wziąć się w garść, ponieważ jedynie konsekwentna aktywność fizyczna daje upragnione rezultaty. Istotna jest także technika treningów. Nie należy się spieszyć, gdyż ruchy muszą być robione powoli i z największą dokładnością.

Trening na siłowni

Autor: Lies Thru a Lens
Źródło: http://www.flickr.com
Trzeba właściwie oddychać przy podnoszeniu i opuszczaniu ciężarów, a także pomału powiększać liczbę powtórzeń oraz obciążenie, według planu treningowego ustalonego przez trenera. Po kilku tyg. należy zgłosić się po nowy plan, ponieważ mięśnie mogą przywyknąć do dotychczasowego wysiłku i nie reagować we właściwy sposób. Treningi potrzebują także należytej diety. Poprawne zbilansowanie białek, węglowodanów oraz tłuszczy umożliwi szybciej zbliżyć się do postawionego celu.

Jeśli będziesz trzymać się przedstawionych zasad, będziesz mieć zapewniony szybki przyrost mięśni. Pamiętaj, że najważniejsza jest regularność działań i trzymanie się reguł. By trening się nie dłużył, a czas przyjemnie upływał, możesz namówić na ćwiczenia swojego przyjaciela.

Opisywana tu problematyka jest według Ciebie użyteczna? Jeśli tak, to wejdź dalej (http://www.stojo.pl/kategoria-produktu/biggie), który opisuje podobne zagadnienia.

Wspólny wysiłek motywuje do działania oraz sprawia, iż efekty przychodzą dużo szybciej, gdyż zawsze chcemy być o jeden krok dalej, nawet, gdy to nasz najlepszy przyjaciel.